Tartu: Päästeamet toetab Tartu korteriühistuid keldrite varjumiskindluse parandamisel

Päästeameti pakub võimalust taotleda raha kortermaja keldri varjumiskindluse parandamiseks. Toetus on mõeldud eelkõige tüüpprojektiga kortermajadele, mis on ehitatud aastatel 1950–1990, kuid ka teistele raudbetoonkarkassiga alates kolmekorruselistele korterelamutele.

Raha saab taotleda erinevateks töödeks, millega keldreid varjumiseks kohandada ja kortermaja elanike toimetuleku autonoomsust kasvatada. Projektiga toetatakse näiteks keldriruumide sissepääsude korrastamist või uste vahetamist, keldri lagede toestusmaterjalide ja keldri aknaavade kindlustamiseks materjalide soetamist ning esmaste tulekustutusvahendite soetamist. Eelistatud on küll keldri täielik rekonstrueerimine, kuid võimalusel toetatakse ka väiksema mahuga töid. Lisaks saab projekti kaudu küsida toetust energia varustuskindluse tagamiseks vajalike seadmete jaoks, nagu elektrigeneraatorid ja autonoomsed akupangad. Toetuse taotlemine ei eelda korteriühistu omaosalust. Päästeameti soovitused keldrite varjumiskindluse tõstmiseks leiate siit.

Toetuse saamise eelduseks on ühistu üldkoosoleku vastav otsus ning 29. septembriks aadressile rescue@rescue.ee esitatud vormikohane taotlus. Toetuse taotlemise tingimused leiate siit. Kõik dokumendid ja info olemas päästeameti kodulehel. Täiendavad küsimused on oodatud e-posti aadressil varjumine@rescue.ee. Vajadusel aitab ja nõustab päästeamet toetuse taotlejaid igati.

Pilootprojekti raames jagatakse üle Eesti asulates, kus on üle 15 000 elaniku, korteriühistutele kokku 1,2 miljonit eurot. Tartus saavad toetuse esialgse arvestuse järgi tänavu kuni neli korteriühistut, kuid pilootprojekti õnnestumisel toetuste jagamist jätkatakse.

Olulised tähtajad:

  • Taotluse esitamise tähtaeg on 29. september 2023 kell 17.00
  • Toetust võib kasutada kuni 30. novembrini 2024
  • Toetuse kasutamise aruanne tuleb esitada hiljemalt 22. detsembriks 2024
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

26.09.2023 Kinnisvara müügikoolitus