Tasku keskuse planeering läheb avalikustamisele

Volikogu võttis vastu Turu tn 2, Soola tn 8, Soola tn 4 ja Soola tn 4a kruntide ning lähiala detailplaneeringu. Tasku keskuse laiendamisplaane ning bussijaama ümberehitamist käsitlev planeering on tutvumiseks ja ettepanekute tegemiseks avalikul väljapanekul 18. märtsist 9. aprillini.

Tartu kesklinnas 3,2 hektari suurusel planeeringualal asuvad Tasku keskus, bussijaam ja hotell Dorpat. Emajõe Ärikeskuse ASi ettepanekul eelmise aasta veebruaris algatatud planeeringu eesmärk on Tasku keskusele juurdeehitise rajamine ning bussijaama ümberehitamine.

Bussijaama ja Tasku keskuse vaheline ala on kavas kinni ehitada ning bussijaam hakkaks paiknema hoone sisemuses. Reisijate teenindamiseks mõeldud ala ehk bussiterminali siseruumi suuruseks on ette nähtud minimaalselt 850 ruutmeetrit. Samuti võimaldab planeering Dorpati hotelli ja Tasku keskuse ühendamist galeriidega alates teise korruse tasandist.

Emajõe Ärikeskuse ja bussijaama ümbruse linnaruumi kujundamiseks korraldati ideevõistlus, mille auhinnatud tööde lahendusi arvestatakse võimalusel projekteerimise etapis.

Volikogu arengu- ja planeerimiskomisjon rõhutas vajadust korraldada planeeringu avalikustamine nii, et kõik planeeringumaterjalid oleksid linlastele selgelt ja arusaadavalt esitatud, pöörates seejuures erilist tähelepanu bussijaama toimimise näitlikustamisele.

Planeering on avalikul väljapanekul 18. märtsist kuni 9. aprillini linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonnas (Raekoja plats 3) ning Tartu bussijaamas. Detailplaneeringu avalik arutelu toimub Dorpati konverentsikeskuses 27. märtsil kell 17:00.

Detailplaneeringu vastuvõtmist ja avalikustamisele suunamist toetas 28, selle vastu oli 10 volikogu liiget.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

7 + 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

Eluruumi üürilepingu sõlmimine ja lõpetamine