Arstid ja õed saavad Tallinnas maja

Ligi 90 meditsiinitöötajat saavad järgmisel kevadel Tallinna linnalt soodsa üüripinna rekonstrueeritud Akadeemia tee 48 hoones.

Arstide ja õdede majutamiseks kavandatud hoone põhjalik uuendamine viiakse linnavolikogu otsuse ja ühiselamutüüpi hoonete rekonstrueerimise programmi kohaselt lõpule 2015. aasta märtsiks. Linnavalitsus peab planeerima Akadeemia tee 48 asuva hoone uuendamiseks vahendid nii tänavuses lisaeelarves kui ka tuleva aasta eelarves. Ehitusluba on väljastatud ning rekonstrueerimist alustatakse kohe, kui riigihanked on tehtud ja lepingud sõlmitud – loodetavasti juba aprillis-mais, tõdes abilinnapea Eha Võrk.

Tallinna teise elamuehitusprogrammi eesmärk on aidata lahendada lisaks noorte perede eluasemeprobleemidele ka nende töötajate ja sihtrühmade korterimured, kes on olulised linna jätkusuutlikuks toimimiseks – need on ennekõike haridus-, tervishoiu- ja sotsiaaltöötajad. Sageli ei võimalda just nende varaline seis ja sissetulekud soetada või üürida endale eluaset turutingimustel.

Terviseameti andmetel on tervishoiutöötajate väljaränne Eestist jätkuvalt suur: läinud aastal taotles välisriigis töötamiseks vajalikku tõendit 118 arsti ja 185 õde. Eriti teravalt puudutab see Tallinna elanikke, sest siinsetes haiglates (AS Lääne-Tallinna Keskhaigla, AS Ida-Tallinna Keskhaigla, SA Tallinna Lastehaigla) on hetkel puudu 76 arsti, 108 õde ja 54 hooldustöötajat. Seetõttu toetabki linnavõim arste ja õdesid eluasemeprobleemi lahendamisel, pakkudes võimalust taotleda jõukohase üüriga munitsipaaleluruume, rõhutas abilinnapea.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 83 = 89

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!