Arstide ja õdede maja esimesed korterid jagati välja

TallinnTallinna linnavalitsus kinnitas 35 tervishoiutöötajale kevadeks valmivasse arstide ja õdede majja eluruumi eraldamise.

„See on meie jõulukingitus armsatele õdedele ja arstidele, kes on linnalt pikisilmi eluaset oodanud,“ ütles abilinnapea Merike Martinson. „Järgmise 35 korteri üürnikud saavad välja valitud uue aasta hakul ning jaanuarikuu lõpuks on kõik korterid üürniku leidnud.“

Esimeste korterite üürile saajatest kolm on arstid ning 32 meditsiiniõed. Tänase jaotusega anti üürile 13 kööktuba, 7 väikest ja 12 suurt 1- toalist korterit ning kaks väikest ja üks suur 2- toaline korter.

Martinsoni sõnul on esitatud Akadeemia tee 48 hoonesse eluruumi üürimiseks 101 kvalifitseerunud taotlust. Üürnikud saavad arstide ja õdede majaks renoveeritavasse Akadeemia tee 48 hoonesse sisse kolida veebruari lõpus.

Akadeemia tee 48 hoonesse saab soodsa üüripinna 97 meditsiinitöötajat. Hoonesse on kavandatud 24 kööktuba, 60 ühetoalist ja 13 kahetoalist korterit. Kõik korterid on varustatud köögimööbli ja -tehnikaga. Majja on planeeritud ka pesupesemise ruum koos kuivatitega, samuti ruumid nii jalgrataste kui ka lastevankrite hoidmiseks.

Akadeemia tee 48 eluruumid antakse üürile Tallinna linna tervishoiuasutuses töötavatele arstidele, hambaarstidele, õdedele ja ämmaemandatele. Eluruumide üüri suuruseks on kolm eurot ruutmeetri kohta kuus, lisaks üürile peab üürnik tasuma kõrvalkulud.

„Tervishoiutöötajate Eestist lahkumise ärahoidmise ühe meetmena on Tallinna tervishoiu arengukavas ette nähtud võimalus anda tervishoiutöötajatele üürile jõukohase, turuhinnast madalama üüriga munitsipaaleluruumid,“ ütles abilinnapea Eha Võrk.

Terviseameti andmetel on tervishoiutöötajate väljaränne Eestist jätkuvalt suur – 2013. aastal taotles välisriigis töötamiseks vajalikku tõendit 118 arsti ja 185 õde. Eriti teravalt puudutab arstide ja õdede Eestist lahkumine Tallinna elanikke – Tallinna haiglate (AS Lääne-Tallinna Keskhaigla, AS Ida-Tallinna Keskhaigla, SA Tallinna Lastehaigla) meditsiinilise personali vajadus on hetkel 238 töötajat (puudu on 76 arsti, 108 õde ja 54 hooldustöötajat).

Akadeemia tee 48 hoone rekonstrueerib Tallinna Linnavaraameti tellimusel arstide ja õdede majaks Ramm Ehitus OÜ.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.06.2023 Kinnisvara ABC