Moodustatakse arstide ja õdede eluasemekomisjon

TallinnLinnavalitsuse määrusega moodustatakse arstide ja õdede eluasemekomisjon ning kinnitatakse selle põhimäärus.

Arstide ja õdede elusasemekomisjoni eesmärk on menetleda Akadeemia tee 48 asuvate eluruumide üürimise taotlusi, juhindudes riigi ja Tallinna õigusaktidest ning komisjoni põhimäärusest.

„Huvi rajatava meedikute maja vastu on osutunud erakordselt elavaks ja tagamaks eraldatavate elamispindade seaduslikkust, on asjaomase pädeva komisjoni loomine vägagi vajalik,“ märkis abilinnapea Merike Martinson, kes ühtlasi juhib komisjoni tööd.

Lisaks kuuluvad komisjoni koosseisu linnavara ja elamumajanduse valdkonda kureeriv Tallinna abilinnapea ning Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti, Tallinna Linnavaraameti, Tallinna Linnavolikogu sotsiaal- ja tervishoiukomisjoni, Eesti Õdede Liidu ja Tallinna Arstide Liidu esindaja. Komisjoni isikkoosseis kinnitatakse linnavalitsuse korraldusega.

Komisjoni ülesanded on Akadeemia tee 48 eluruumide üürimist taotlevate isikute arvele võtmise ja arvelt kustutamise otsustamine, ettepanekute tegemine Akadeemia tee 48 eluruumide üürile andmise kohta, linnavaraameti esitatud eluruumide üürilepingute pikendamata jätmise ettepanekute kooskõlastamine ning muude Tallinna õigusaktidega antud ülesannete täitmine.

Hoone Akadeemia tee 48 rekonstrueerib Tallinna Linnavaraameti tellimusel arstide ja õdede majaks Ramm Ehitus OÜ järgmise aasta alguseks.

Arstide ja õdede majja on planeeritud kokku 97 korterit – 24 kööktuba, 60 ühetoalist ja 13 kahetoalist korterit.

Terviseameti andmetel on tervishoiutöötajate väljaränne Eestist jätkuvalt suur – 2013. aastal taotles välisriigis töötamiseks vajalikku tõendit 118 arsti ja 185 õde. Eriti teravalt puudutab arstide ja õdede Eestist lahkumine pealinna elanikke – Tallinna haiglatel on puudu on 76 arsti, 108 õde ja 54 hooldustöötajat.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC