Arstide ja õdede maja ehitus võib alata

Akadeemia tee 48 endise ühiselamu rekonstrueerib arstide ja õdede majaks Ramm Ehitus OÜ.

Arstide ja õdede majja on planeeritud kokku 97 korterit – 24 kööktuba, 60 ühetoalist ja 13 kahetoalist korterit.

Täna, 28. aprillil anti Akadeemia tee 48 korruselamu ehitajale üle, üleandmisel osalesid abilinnapead Eha Võrk ja Merike Martinson. Tallinna Linnavaraameti tellimusel rekonstrueeritav hoone on valmis juba järgmise kevade hakul üürnikke vastu võtma.

„Akadeemia tee 48 hoone rekonstrueerimiseks vajalikud ettevalmistavad tegevused õnnestus ellu viia kavandatust varem ning see andis võimaluse tagada linna arstidele ja õdedele soodsad eluruumid juba järgmise aasta alguseks,“ tõdes abilinnapea Merike Martinson.

Tallinna teise elamuehitusprogrammi eesmärk on aidata lahendada eluasemeprobleeme noortel peredel ning nendel töötajatel ja sihtrühmadel (haridus, tervishoid, sotsiaalhoolekanne jne), kes on vajalikud linna jätkusuutlikuks toimimiseks, kuid kelle varaline seis ja sissetulekud ei võimalda turult eluaset soetada või üürida.

Terviseameti andmetel on tervishoiutöötajate väljaränne Eestist jätkuvalt suur – 2013. aastal taotles välisriigis töötamiseks vajalikku tõendit 118 arsti ja 185 õde. Eriti teravalt puudutab arstide ja õdede Eestist lahkumine Tallinna elanikke – Tallinna haiglate (AS Lääne-Tallinna Keskhaigla, AS Ida-Tallinna Keskhaigla, SA Tallinna Lastehaigla) meditsiinilise personali vajadus on hetkel 238 töötajat (puudu on 76 arsti, 108 õde ja 54 hooldustöötajat).

Eelmärgitud andmetest nähtub kasvav vajadus toetada linna arste ja õdesid eluasemeprobleemi lahendamisel. Üks oluline lahendus on luua arstidele ja õdedele võimalus taotleda linnalt jõukohase üüriga munitsipaaleluruume.

Akadeemia tee 48 korruselamu rekonstrueerimise kogumaksumus on 2,55 miljonit eurot.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC