Tunnustus: Eestlased ehitasid Rootsi parima klaashoone

MetusEesti klaasfassaadide tootja Metuse poolt teostatud töö kuulutati Stockholmi ehitusmessil Rootsi parimaks klaashooneks 2016.

Metuse ehitatud klaasfassaad konkureeris 20 tippkvaliteediga tööga ning võitis esikoha. Tegemist on esimese korraga, mil auhind omistati Eesti ettevõtte poolt teostatud tööle.

Võidu toonud hoone asub Göteborgis, Johanneberg Teaduspargis (Johanneberg Science Park) ning kuulub Chalmersi tehnilisele kõrgkoolile. See on kohtumispaigaks ettevõtetele, omavalitsusele, üliõpilastele ja teadlastele ehk meie mõistes on tegemist ettevõtlusinkubaatoriga.

Põhja-Euroopa suurimal Stockholmi ehitusmessil kohtub igal aastal ligi 900 eksponenti kokku 30 riigist. Auhinna „ Rootsi parim klaashoone 2016“ kuulutas messil välja Rootsi Klaasitootjate Liit. Auhinnale kandideerivad viimasel kahel aastal Rootsis teostatud projektid.

Zhürii hinnangul on võidutöö parim kõikides kriteeriumites: arhitektuur, funktsionaalsus ja innovatsioon. Metuse müügidirektor Juhan Tootsi sõnul oli selles projektis suur roll tellija, arhitekti, peatöövõtja ja Metuse vahelisel koostööl.

„Metus paigaldab pea 90% oma klaasfassaadidest Skandinaavias ning peamiseks eduteguriks on hea koostöö tellijaga ning vastastikune mõistmine,“ avaldas Toots lihtsa saladuse. „Kõnealuses projektis toimis see peaaegu laitmatult, “ lisas ta.

Auhind on suur erialane tunnustus ning tähendab Metuse jaoks seda, et Skandinaavia oma ala spetsialistid tunnustavad ettevõtte tööd ja kvaliteeti kõrgeimas kategoorias.

  • Tellija: Chalmersi Tehnikakõrgkool
  • Peatöövõtja: Skanska Sverige AB
  • Arhitekt: White Arkitekter AB

Hoone spetsifikatsioon: Fassaadid on teostatud Metuse Eesti tehases valmistatud monteeritavatest elementidest. Elementide välispindu katavad nii prinditud, taustvärvitud kui ka peegeldava efektiga klaasid. Täpne ning kvaliteetne eeltöö tehases tagas kiire ja probleemivaba fassaadide paigalduse.

Fassaadi ümarad nurgad ja korruste astmelisus on inspireeritud vette kukkunud veetilga tekitatud lainetest. Sellise fassaadi projekteerimine nõudis tihedat koostööd juba algstaadiumis arhitektidega ning Skanskaga, et saavutada tellija soovidele majanduslikult ja välisilmelt vastav tulemus.

Hoone on klassifitseeritud säästliku arendustegevuse Green Building* tasemega Kuld ning sellel on erakordselt madal energiatarbimine – alla 30 kWh/m2 kohta aastas.

AS Metus-Est on juhtiv alumiinium – ja terasprofiilidest klaasitud avatäiteid valmistav ning paigaldav ettevõte. Metus-Est tegutseb alates 1992. aastast ning kuulub Eesti omanikele. Suurima osa ettevõtte käibest moodustab erinevate klaasfassaadide valmistamine. Pea 90% toodetest paigaldatakse Skandinaavia riikides. Ka Eestis on Metus teinud mitme tuntud hoone klaasfassaadid nagu näiteks KUMU, Tammsaare Ärikeskus jpt.

*Green Building Council on pühendunud positiivsele ja jätkusuutlikule tulevikule kinnisavaraarenduse, ehituse, planeerimise, disaini ja valdkonnas.

 

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC