UPC: Tallinna kinnisvaraturu graafikud november 2018

UPC / Ühinenud KinnisvarakonsultandidTallinnas müüdi oktoobris 937 korterit, mida on 23% ehk 175 võrra rohkem kui septembris. Aasta varem oli tehinguid 866. Tehingutest ca 255 olid uute korterite müükide vormistamised, mis moodustab tehingute koguarvust 27%. Uute korterite vormistamiste arv on samal tasemel eelmiste kuudega, seega tehingute arvu tõusu taga on suurem aktiivsus järelturul.

Korteriomandite kesmine m2 müügihind oli oktoobris 1874 EUR/m2, mis on 2,8% võrra kõrgem septembrist (1823 EUR/m2). Võrrelduna 2017 aasta oktoobriga, mil keskmine m2 müügihind oli 1763 EUR/m2, on hinnatõusuks 6,3%.

Müügipakkumiste arv oktoobris natuke langes, müügipakkumiste keskmine m2 hind on viimastel kuudel stabiilne, kõikudes ca 2200 EUR/m2 ümber.

Nagu me ka varem oleme märkinud, siis ei saa ühe-kahe kuu põhjal järeldada trendi pöördumist. Tundub siiski, et juulist septembrini olnud tehingute väiksem arv oli rohkem mõjutatud suvest ja puhkustest ning paljude poolt oodatud kinnisvaraturu langus ei ole veel käes.

Tallinna kinnisvaraturu graafikutega saab tutvuda siin: Turugraafikud november 2018

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

58 − 52 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!