Urve Palo: Kortermajade renoveerimise toetamine jätkub ja see ei sõltu üürielamute ehitamise programmist

Eesti Korteriühistute Liit / EKÜL / EKYLEttevõtluse- ja infotehnoloogiaminister taotleb riigieelarve strateegia menetlemise käigus täiendavaid vahendeid, mida saab kasutama hakata alates järgmisest aastast.

Riik arendab elamufondi kahe paralleelselt toimiva programmi kaudu. Üks on olemasolevate kortermajade renoveerimine ja soojustamine ning teine üürimajade ehitamine üle Eesti.

Aastateks 2015-2020 on riik teinud otsuseid korterelamute renoveerimise toetamiseks kokku 102 miljonit euro eest. Sellest summast on korteriühistutele välja makstud veidi üle kolmandiku ja 61 miljonit eraldatud toetustest on alles välja maksmata. Kuna turu maht on piiratud, siis neid maju alles renoveeritakse või hakatakse renoveerima. Korraga suurema summa raha turule paiskamine pole mõistlik, sest tõstaks põhjendamatult ehituse hinda. Ettevõtluse- ja infotehnoloogiaminister taotleb riigieelarve strateegia menetlemise käigus täiendavaid vahendeid, mida saab kasutama hakata alates järgmisest aastast.

Üürielamute programm on suunatud kohalikele omavalitsustele mobiilse tööjõu maapiirkonda meelitamiseks ja vajadusel sotsiaalsete eluasemete pakkumiseks. Üürielamute ehitamist toetatakse järgmiste aastate jooksul kokku 60 miljonit euroga ja esimesed otsused 5 üürimaja ehitamiseks või renoveerimiseks on tehtud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

+ 82 = 86

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?