Uuring: Eesti inimesed toetavad suurt kultuuriinvesteeringut pigem Narva kui Tartusse

Viimastel nädalatel avaliku arutluse all olnud riikliku suuremahulise kultuuriinvesteeringu sihtkohana on nii Tartul kui Narval oma toetajaskond, kuid  veidi rohkem inimesi eelistaks Narvat, selgub uuringufirma Norstat värskest küsitlusest.
Norstati märtsis läbi viidud küsitlusest selgus, et riiklikult rahastatava kultuuriinvesteeringu tegemist Narva eelistab 43 protsenti ja Tartusse 40 protsenti vastanutest. 17 protsendil vastanutest puudus eelistus.
Norstati juhi Evelin Pae sõnul jaotab uue kultuurikeskuse asukohaeelistus eestimaalased pea pooleks. „Tartut eelistavad pigem noored, eriti just tudengid, mis on ülikoolilinna puhul ka igati mõistetav. Samas kõigis vanuserühmades alates 40. eluaastast on toetajaid rohkem Narva kandidatuuril,” ütles Pae.
Läbiviidud uuringust selgub, et Narvat õigemaks valikuks pidajad on ülekaalus ettevõtjate, tippjuhtide ja -spetsialistide, ametnike, aga ka kõrgemat sissetulekut ning haridustaset omavate inimeste seas. Regiooniti on Narva pooldajaid rohkem Põhja-, Kesk- ja Kirde-Eestis elavate inimeste seas.
Tartu poolt hääletaks Lõuna- ja Kesk-Eesti elanikud. Samuti eelistavad Tartut üliõpilased ning põhi- või keskharidusega inimesed.
Norstat viis küsitluse tänavu märtsis läbi 1000 elaniku seas üle Eesti.
Norstat on Euroopa juhtiv andmekogumisettevõte, mis teostab andmekogumist kõigi meetodite lõikes alates veebiküsitlusest lõpetades telefoni- ning näost-näkku intervjuudega. Norstat tegutseb 12 riigis üle Euroopa.
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC