Uus spaahotell Hedon loob Pärnusse 70 uut töökohta investeerides ligi 11 miljonit eurot

Pärnu mudaravila arhitektuuripärandi taastamisse ja uue hotelliosa ehitusse, et avada suve algul uksed ühe kaasaegsema spaana. “Eesmärk on hoida kuurortlinna lippu kõrgel,” lausus Hedon SPA tegevjuht Cardo Remmel. “Avada väga pikalt tühjana seisnud ajalooline maja taas rahvale ning anda spaa- ja hotellindusoskustega inimestele tööd. Lisaboonusena toome Pärnusse uudistajaid üle Eesti ja ka välismaalt.”

Remmeli sõnul käib hetkel ajaloolise renoveerimine ning mereäärse hotelli ehitustöö täie hooga, et suvehooajaks valmis saada. Tänaseks on taastatud peahoone välisfassaad koos ajalooliste ornamentidega. Samuti on renoveerimisel maja iseloomustavad ning rahvale tuntud Voldemar Melliku skulptuurid. Ajaloolises peahoones saab olema butiikspaa, kus lisaks hoolitsuste ruumidele asub
kolme basseini ja saunadega supelusala ning privaatsust pakkuv vaikuse ala. Uue spaa teeb ainulaadseks see, et kõik sealsed hoolitsused algavad erilise energiat andva päikesetervitusega.

Mudaravila kõrvale, otse rannaliivale on rajamisel Pärnu moodsaim, 72 toaga neljatärni tasemel hotell. Hedon SPA hotellitoad on tavapärasest avaramad ja privaatsete rõdudega. “Tegemist on mastaapse ehitusega, kus vaja vana, pikalt tühjana seisnud hoone renoveerida ja uus ehitada,” lausus Remmel.

Pärnu mudaravila uus nimi Hedon on pärit ajaloolise antiigihõngulisest arhitektuurist ja tuntud ornamentidest maja fassaadil. Remmeli sõnul on Hedon uue nime all esmakordselt laiema avalikkuse ees väljas sel nädalal algaval rahvusvahelisel turismimessil Tourest.

Ehitust alustati eelmise aasta kevadel ning spaahotell avatakse tänavu suvehooaja alguses. Erakapitalil baseeruv Mudaravila Investeeringute poolt rajatav spaahotell valmib Allians Arhitektid OÜ arhitektide Inga Raukase, Tarmo Teedumäe ja Paco Ulmani arhitektikavandi alusel. Sisekujunduse projekti autoriks on Vaikla Stuudio ning ehitust teostab Ehitus.

Hedon on heaoluspaa- ja neljatärni hotell, mis asub otse Pärnu rannaliival, ajaloolises Pärnu Mudaravila hoones. 1838. aastal ehitati just siia, Pärnu rannaliivale, kohalike elanike tarvis supelusmaja, kus sai võtta mereveevanne ja sauna. Renoveerimisel olev mudaravila ehitati arhitektide Olev Siinmaa, E. Wolffeldt ja A. Nürnbergi projekti järgi aastatel 1926-27. Uusklassitsistliku fassaadiga peahoone on oma arhitektuurilt justkui kummardus antiikajast pärist spaa-traditsioonile, mida ilmestavad Voldemar Melliku skulptuurid.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC