Välisriigi residentide kinnisvaratehingute osakaal jääb alla 5 protsendi

Maa-ametMaa-ameti ülevaade välisriikide residentide kinnisvaratehingutest näitab, et välisresidentide osakaal tehingutes on aastate jooksul jäänud alla 5 protsendi ning nende tehingute koguväärtus alla 3 protsendi. Enamus tehinguid on tehtud korteriomandite, mitte põllu- ja metsamaadega ja seega ei ole alust väidetel, nagu ostaksid välismaalased Eestis massiliselt kokku.

Kokku on välisriigi residendid* kaheksa aastaga Eestisse kinnisvaratehingutega toonud 477 miljonit eurot. võõrandamise eest on nad saanud 385 miljonit eurot.

Tehingutes osalenud välisriikide residentidest võõrandajate ja omandajate arv ning osakaal kõikidest kinnisvaratehingutest aastatel 2008-2015 (%).

Tehingutes osalenud välisriikide residentidest võõrandajate ja omandajate arv ning osakaal kõikidest kinnisvaratehingutest aastatel 2008-2015 (%).

Alates 2008. aastast on välisriikide residentidest võõrandajaid olnud 76 riigist ja omandajaid 88 riigist. Enim on neid lähiriikidest – Vabariigist, Föderatsioonist ja Kuningriigist. Kui kuni 2012. aastani nende arv ja osa tehingutes suurenes, siis alates 2013. aastast on just välisriigi residentidest omandajate osatähtsus hakanud jõudsalt vähenema. Põhjusteks on nii naaberriikide halvenenud majanduslik olukord kui ka kinnisvarahindade kasv Eestis.

* Residentsuse andmete aluseks on füüsilise isiku puhul alaline elukohariik, juriidilise isiku puhul registreerimisriik ning muude osapoolte puhul asukohariik.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC