Valitsuse maamaksuseadus tõstab otseseid makse

Isamaaliidu juhatus arutas eile toimuval istungil valitsuse kava muuta maamaksuseadust ja leidis, et maamaksu alammäära tõstmine ei ole põhjendatud.

Isamaaliidu juhatus on seisukohal, et maamaksu määra kehtestamine peab jääma kohalike omavalitsuste pädevusse nii, nagu see on täna kehtiva seadusega reguleeritud.

Valitsuse eelnõu eesmärgiks tundub olevat maamaksu tõstmine. On ilmselge, et sellega püütakse korvata tulumaksu määra alandamisest tulenevat kohalike omavalitsuste tulude vähenemist.

“Valitsuse kaudsete maksude tõstmise poliitika on endaga kaasa toonud järsu hinnatõusu, mis on vähendanud Eesti ettevõtete konkurentsivõimet ja kodanike ostujõudu”, ütles Riigikogu rahanduskomisjoni liige Helir-Valdor Seeder.

“Nüüd kavatseb valitsus tõsta ka varade maksustamist. Seega suurendatakse ka otseseid makse”, rõhutas Seeder.

Täiesti arusaamatult soovitakse muuta maksuvabastuste regulatsiooni. Kui praegu saab kohalik omavalitsus anda maksuvabastust pensionäridele ja represseeritutele, siis uue eelnõu järgi puuduvad igasugu kriteeriumid maksuvabastuste andmiseks, see tähendab, et vabastusi võib anda igale isikule.

Isamaaliit ei toeta valitsuse algatatud maamaksuseadust. Meie arvates tuleb jääda kehtiva seaduse juurde ning võimaldada lisaks maksusoodustusi paljulapselistele peredele.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC