1Partner: keldripoed muutuvad või surevad välja

1PartnerKedripoed jäävad suurte jaekettide laienemisele paratamatult alla ja alkoholimüügi keeld lõpetab agoonia kiiremini, ellujäämiseks tuleb uus nišš leida, kommenteerib Tallinna kaubanduspindade turul toimuvat 1Partner Kommertskinnisvara juhtiv partner Tanel Tarum.

Tanel Tarumi sõnul on üldistades Tallinna “mägede” keldripoodide hääbumise taga on kaks põhjust – esiteks moraalne ja füüsiline vananemine, sest klassikalise keldripoe kontseptsioon ja üldilme on sisuliselt kadunud maailma mälestusmärgid.

“Teiseks jääb üksiküritaja paratamatult ülitihedale ja professionaalsele toidukaupluste turu konkurentsile alla. Sõltumatu kaupluse majandamisel ei ole võimalik saavutada efektiivsust, mille saavutavad kümneid kauplusi opereerivad ketid,” ütles Tarum.

“Pühapäevane või ka laiem alkoholi müügikeeld on katalüsaator, mis sunnib keldripoed nüüd ümberorienteeruma,” lisas Tarum.

„Paljudes riikides on lähipoodide kontseptsioon väga elujõuline, sest inimene ei soovi minna piima-leiva ostmiseks suurde kaubanduskekusesse seiklema. Kui hinnaga suurele ketile vastu ei saa, siis tuleb midagi muud paremini teha – näiteks müüa teistsugust kaupa, teenindust või atmosfääri,” ütles Tarum.

Teine võimalus on liikuda toidukaupade tiheda konkurentsiga sektorist mõnesse muusse kaubanduse niššivaldkonda. Näiteks kujundada kaupluseruumid ümber koduseks kohvikuks või jagada hoopis keldripind panipaikadeks, millest kõrgematel korrustel asuvad korterid puudust tunnevad,“ tõi Tanel Tarum välja tulevikustsenaariumid.

1Partner Kinnisvara on Eesti üks juhtivatest kinnisvarafirmadest. Ettevõtte põhiteenused on kinnisvara vahendus, -hindamine, ehitamine ning investeeringute juhtimine. Äripäeva koostatud 2014. aasta kinnisvarafirmade TOP-is teenis 1Partner Kinnisvara esikoha.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

19 − = 13

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

01.11.2021 Kinnisvaraturundus