Konkurents kaubanduspindade turul sunnib arendajaid pingutama

Hoogsalt planeeritavate uute kaubanduskeskuste maht sunnib esitama küsimust, kas Eesti mitte kõige paksema rahakotiga tarbija suudab sedavõrd palju kaubakeskusi üleval pidada? Kas kaubanduspindadele on jätkuvalt turgu või peavad mõned neist uksed kinni panema? Neid küsimusi analüüsib 1Partner Kinnisvara juhtiv partner Aivo Hallist.

“Juba tänane Tallinnas kaubanduspindade hulk on selline, mis seab kahtluse alla kõikide täna olemasolevate kaubanduskeskuste helge tuleviku,” leiab Aivo Hallist. “Kui kaubanduspindu veel hoogsalt juurde hakkab tulema, siis peavad turul aset leidma olulised muutused.”

Kaubakeskuste arendjad-omanikud peavad tooma keskustesse uusi kaubamärke, uusi müügikontseptsioone. Olulised muutused seisnevad eelkõige kaubanduskeskuse üürnike kvalitatiivses arengus ning nihkes kaubandus-teenindus-meelelahutuskeskusteks arenemise suunas.

“Võime tõmmata lihtsa paralleeli pankadega. Veel kümmekond aastat tagasi ei pidanud pangad vajalikuks tuua esindusi kaubanduskeskustesse. Täna nad aga sulgevad kaubanduskeskustest eemalejäävaid ja seetõttu inimeste igapäevastest liikumisteedest kõrvalejäävaid kontoreid,” kirjeldab Hallist lähimineviku arenguid.

Võimatu pole seegi, kui näeme sel kümnendil mõne tänase kaubanduskeskuse lammutamist. See puudutab eeskätt ebasoodsa asukohaga keskusi, kus on probleeme klientide mugava juurdepääsuga ja seetõttu ei ole keskusesse võimalik ei ostjaid ega ka häid üürnike leida.

Keskuste vahel toimuv võitlus klientide pärast ja suuremahulised arendusplaanid sunnivad arendajaid juba täna oluliselt pingutama, et lähiaastate kaubandusturu konkurentsist võitjana välja tulla. Peamiseks võitjaks on selles protsessis tarbija, kelle valikuvõimalused laienevad ja ostlemise mugavus suureneb.

1Partner Kinnisvara on Eesti üks juhtivatest kinnisvarafirmadest. Ettevõtte põhiteenused on kinnisvara vahendus, -hindamine, ehitamine ning investeeringute juhtimine.

Lisainfo

Aivo Hallist
1Partner Kommertskinnisvara
Juhatuse esimees
+372 513 1001
+372 668 4700
aivo.hallist@1partner.ee

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.06.2023 Kinnisvara ABC