4. trammiliin viib tulevikus lennujaama

Tallinnas tutvustati täna 4. trammiliini pikendamise ehitustööde I etappi, mis hõlmab rööbastee ehitamist Majaka tänavalt üle Peterburi tee.

Tööde käigus vahetatakse Peterburi tee alla jäävad kommunikatsioonid ning uue, kaasaegse tehnoloogia järgi ehitatakse betoonalusel trammitee.

Abilinnapea Taavi Aasa sõnul on trammiliini pikendus eelduseks läbi Ülemiste City ning kavandatava ühistransporditerminali kesklinna ja lennujaama ühendava trammitee rajamiseks. Ühistransporditerminali ehitamiseks vajalik planeering algatatakse sellel sügisel. Esimesed vajalikud uuringud on juba lõppenud.

„Esimene asi, mida see trammitee aitab lahendada, on hea ligipääsetavusväga kiiresti arenevasse Ülemiste Citysse. Raudtee alt on jalakäijate tunnel juba olemas ja uue trammitee ehitust võib nimetada esimeseks etapiks Ülemiste City transpordi arendamisel,“ rääkis Aas.

4.trammiliini pikenduse kõik tööd lõpetatakse tänavu oktoobri alguseks kooskõlas Ülemiste liiklussõlme ehituse ajagraafikuga. Trammid hakkavad sellel lõigul liikuma alles 2015. aastal.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

72 − = 70

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

01.11.2021 Kinnisvaraturundus