50-ruutmeetrise korteri hind aastaga kukkunud 95 000.-

IllustratsioonElamispindade pakkumishindu kajastav KV.EE indeks on endiselt põhja kompimas näitamata seejuures jõudu tõusta.

Indeksi väärtus on momendi seisuga 62,6 punkti. Aastaga on indeks langenud 12,8%. Samas on viimase kvartali jooksul indeksi väärtus kukkunud kõigest tühised 2,2%.

Elamispinna ruutmeetri tänane keskmine pakkumishind on 12 850 krooni. Aasta tagasi oli keskmiseks pakkumishinnaks 14 750 krooni.

Nii on ühe keskmise 50-ruutmeetrilise korteri pakkumishind aastaga kukkunud 95 000 krooni võrra.

Teisisõnu võib öelda, et ühe keskmise 50-ruutmeetrise korteri omanike vara väärtus on aastaga pea kuuekohalise summa võrra väiksemaks jäänud.

Vara väärtuse vähenemine ei ole loomulikult hea. Positiivsemat nooti otsides võib rõõmu tunda selle üle, et kinnisvara hinnalangus on viimase kahe-kolme kvartali jooksul oluliselt aeglustunud.

See tähendab omakorda seda, et kinnisvaramüüjad ei pea enam päevast päeva ja nädalast nädalasse müügiobjekti pakkumishind alandama, et konkurentsis püsida.

Eriti mõjutab hinnalanguse peatumine positiivselt neid, kel tänases seisus müügitehinguga väga kiire on – olgu siis kiirustamise põhjusena kohtutäitur kuklasse hingamas või midagi muud.

KV.EE Indeksi graafik

KV.EE Indeks

Lähemalt vaata, mis toimub kinnisvaraturul portaalist KV.EE.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC