Adaur & UPC: 2012. a. toob kinnisvaraturule vähe uut

Adaur Grupp OÜAdaur Grupp OÜ ja Ühinenud Kinnisvarakonsultantide (UPC) ühine elamispindade turu kokkuvõte väidab, et alanud 2012. a. toob kinnisvaraturule vähe uut.Tõenäoliselt jätkame külgsuunalist triivimist analoogselt eelmisele aastale.

  • 2011. a. kinnisvaraturg suuri üllatusi ega äkilisi muutusi ei toonud. Elamispindade turg liikus vaikselt pigem positiivses suunas. Vähene kindlustunne sunnib tegema tuleviku osas vaid igavaid prognoose.

 

  • Hinnatõus jäi mõõdukasse suurusjärku, kuid siin peab mainima, et see ei peegelda päris hästi kinnisvara väärtuse muutust. Kallimate elamispindadega tehtav suurem tehingute arv kasvatas tehingute keskmist hinda, kuid kinnisvara väärtus jäi pigem aastatagusega samasse suurusjärku.

 

  • 2011. a. lõpp ja 2012. a. algus kulgevad endiselt ebakindluse tähe all. Teadmatus lähituleviku osas on tegur, mis sunnib üksjagu kinnisvarahuvilisi ostuotsuseid edasi lükkama.

 

  • Siiski püsib elamispindade tehingute arv mõistlikul tasemel, millest ülespoole liikumine on tänaste turutingimuste juures väga vähetõenäoline.

 

  • Oluline turutrend on ka kallinenud ehitushind, mis on sundinud nii mõnegi arendusprojekti edasilükkamisele või külmutamisele. Edasise ehitushinna käitumise osas puudub ühtne konsensus. Oodatakse nii ehitushinna jätkuvat, kuid mõõdukamat kasvu. Optimistid eeldavad ehitushinna langemist.

Vaata ülevaadet ka lähemalt: UPC-Adaur-turuulevaade-2012-02.pdf.

Ühinenud Kinnisvarakonsultandid

Tõnu Toompark
Adaur Grupp OÜ
Kinnisvaraanalüütik, juhatuse liige
+372 525 9703
tonu@adaur.ee
Urmas Tehver
Ühinenud Kinnisvarakonsultandid OÜ
Partner, juhatuse liige
Kutseline kinnisvaramaakler
+372 513 1410
Urmas.Tehver@upc.ee

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

45 + = 49

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.01.2022 Üürikoolitus