Algab Tallinna Linnateatri tootmiskompleksi ehitus

TallinnTeisipäeval, 24. septembril kell 12 pannakse tn 44d rajatavale Linnateatri uuele tootmiskompleksile nurgakivi. Linnateatri uus tootmiskompleks valmib järgmise aasta suvel ja on üheks oluliseks etapiks Linnateatri kauaoodatud suurest renoveerimisplaanist.

Tallinna Linnateatri direktori Raivo Põldmaa sõnul on Suur-Sõjamäele rajatav kompleks teatri edasiseks tegevuseks hädavajalik. „See on oluline samm, et Linnateater saaks liikuda edasi oma unistuste teel renoveeritud teatrimaja poole vanalinna 9. kvartalis,“ märkis Põldmaa. „Kui seni on teater valmistanud dekoratsioone teatrimaja keldris ja väga kitsastes oludes, siis uues tootmiskompleksis saavad töötajad kaasaegsed töötingimused ja töövahendid, teater saab lõpuks ometi hoida oma dekoratsioone, rekvisiite ja kostüüme köetud ruumides ning kogu lavastust ettevalmistav töö on võimalik ära teha ühes kohas, alates kavanditest kuni kujunduse ülespanemiseni.“

Suur-Sõjamäele ehitatavasse Linnateatri tootmis- ja laokompleksi rajatakse kostüümide, rekvisiidi-, dekoratsioonide, mööbli ja valmistoodangu ladu, metalli- ja puidutöökoda; dekoratsioonide monteerimise ruum; värviruum; butafoori töötuba; maalisaal; garaažid; pesuköök kostüümide hooldamiseks; tehnilised ruumid; töötajate ruumid, koosolekuruum ning olmeruumid.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on Linnateatri suure renoveerimisplaani jõudmine ehituseni Tallinna jaoks kauaoodatud sündmus. „Praegu on käimas Laia tänava hoonete kompleksi projekteerimistööd ning ehitustööd peaksid plaanide järgi algama 2020. aastal,“ täpsustas Belobrovtsev. „Nii saab teatrikompleksi arendustöödega aadressil Lai tn 23 korrastatud kogu selle kvartali hoonestus ja lõpuks korda ka üks oluline osa vanalinnast.“

tn 44d asuvat kompleksi ehitab Eston Ehitus OÜ, tööprojekti koostas Group AS. Ehitustööde maksumus on 3,4 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Abilinnapea Eha Võrk lisas, et suuremahulise projekti ootuses on alanud ka ettevalmistustööd Salme kultuurikeskuse kohandamiseks Linnateatri ehitustööde aegseks ajutiseks mängupaigaks. „Salme kultuurikeskuses tuleb ruumid ümber ehitada vastavalt teatri vajadustele, ent samas pakuvad need uued ruumid tulevikus kultuurikeskusele erinevateks tegevusteks laiemaid kasutusvõimalusi,“ selgitas Võrk.

2018. aasta märtsis korraldasid Tallinna Linnavaraamet ja Tallinna Linnateater koos Arhitektide Liiduga ideekonkursi Tallinna Linnateatri uue ehitamiseks. Uue hoone arhitektuurikonkursi võitis arhitektuuribüroo kavand. Kavandi kohaselt ehitatakse  aadressile Lai 23 Tallinna Linnateatri uus 350-kohaline Põrgulava ning väiksem 130-kohaline saal, teatri siseõue kavandatakse 500-kohalist välilava.

Tallinna linnateatri teatrikompleks peab kava kohaselt valmima 2022. aasta lõpus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

− 6 = 4

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

30.05.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 II kvartal