Alustati korterite müüki ajaloolises Kristiine puitmajas

Puitmajade ehitamisele ja taastamisele spetsialiseerunud Perton Ehitus OÜ ja Kinnisvarabüroo Uus Maa on alustanud koostööd korterite müümisel rekonstrueeritavas majas Pardi tänav 4.

Pardi tänav asub Kristiine kesklinna-poolses osas. Taastatav hoone on kolmekorruseline nn Tallinna tüüpi kivitrepikojaga krohvitud puitmaja, mille on projekteerinud arhitekt Karl Tarvas. Omaaegsetest arhitektidest eristus Tarvas keskklassile suunatusega, pidades silmas inimesi, kes hindavad enam kodusoojust ja mugavust kui lopsakat dekoori ning esinduslikkust.

Kivist trepikoja, puidust vahelagede ja püstplankseintega hoone rekonstrueeritakse Perton Ehitus OÜ poolt täielikult. Majale paigaldatakse korralikud puitaknad ning trepikodades säilinud originaalkiviplaadid, käsipuud ja trepiastmed renoveeritakse. Eelkõige keskendutakse just maja korrastamisele, mitte ümberehitamisele. Maja juures on suur aed, kuhu leiab lisaks haljastusele koha ka laste mänguväljak ning autode parkimisala. Prognoositavad küttekulud saavad olema madalad, sest maja hakkab kütma oma gaasikatel.

“Pardi 4 korterelamu on hästi säilinud ja juba enne tööde algust heas seisukorras. Tööde käigus ehitame elamispinnaks katuse- ja soklikorruse, paigaldame saksa-tüüpi aknad ja ajastutruu ilmega peaukse. Hoovi tuleb 10 parkimiskohta ja avar õueala. Kolme korteri juurde hakkab kuuluma ka hekiga eraldatud oma hoovinurk,” kommenteeris projekti Perton Ehituse juhatuse liige Marko Bäärs.

Müügiga tegelevad Uus Maa staažikad maaklerid Ave Klaser ja Margit Sild. “Tallinna-tüüpi majad on väga unikaalsed – tegelikult ei leidu neid mitte kusagil mujal maailmas,” sõnas Margit Sild.

Ave Klaser lisas, et Kristiines on harva müügil kortereid sellistes majades, sest need on sealsete elanike seas väga hinnatud. Suurt nõudlust tõestab ka fakt, et juba eelmüügi ajal oli klientide huvi väga suur.

Majja tuleb 10 korterit üldpinnaga 29,7-67 m2 ning need sobivad inimestele, kes hindavad rahulikku aedlinna miljööd ja elukeskkonda kesklinna lähedal.

Ajalooliste hoonete taastamisele spetsialiseerunud Perton Ehitus OÜ on asutatud 2006. aastal. Ettevõttele on Muinsuskaitseameti poolt väljastatud tegevusluba arhitektuurimälestistega töötamiseks. 2012. aastal pärjati ettevõtte poolt taastatud Wismari 47 korterelamu Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti poolt tänukirjaga.

Enne käesolevat elamut on Perton Ehitus OÜ rekonstrueerinud/ehitanud 22 korterelamut, peamiselt Talllinnas.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC