Annelinnas avati uus modernne tervisekeskus

Annelinnas, kus elab ligi 30% tartlastest, avati täna uudse Tervisekeskuse kompleksi esimene hoone, kus hakkavad tööle 9 perearsti ning mille eesmärgiks on pakkuda erinevaid tervisteenuseid kompaktselt ning klientide vajadustest lähtuvalt. Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi kaasabil ehitatud Annelinna esmatasandi tervisekeskuse kogumaksumus on 2,6 miljon eurot, millest eurotoetus moodustab veidi üle 1 miljoni. Tervisekeskust ehitab Mapri Ehitus ning arendajaks on Anne Medical.

Uus Annelinna esmatasandi tervisekeskus sai täna pidulikult avatud linnapea Urmas Klaasi tervituskõnega ja erinevate koostööpartnerite ning perearstide osavõtul. Mõisavahe 34b aadressil asuvas Annelinna esmatasandi tervisekeskuses alustavad alates oktoobri algusest tööd 9 perearsti ning 18 pereõde, kelle nimistusse kuulub kokku ligikaudu 15550 patsienti. Lisaks sellele on vastavatud keskuses perearstidega samas hoones BENU apteek, optikapood ja silmaarst, SYNLAB verevõtulabor, beebide ja laste füsioteraapiaga tegelev Babysport, logopeed, ämmaemand, psühholoogiline nõustamine, psühhiaater, laste reumatoloog/pediaater, jalaravi kabinet ning ortopeediliste abivahendite pakkuja. Kokku on esmatasandi tervisekeskuses 2000 m2 netopinda, mille sisse kuulub ka esimesel korrusel paiknev beebide ujutamiseks mõeldud spetsiaalne bassein, mis on Tartus unikaalne.

Aasta lõpus valmib ka kompleksi teine 6013 m2 suurune hoone, kuhu tuleb hinnatud Aparaat restoran ning kohvik, COOP Supermarket, lastehoiu teenus, lemmikloomapood, hambaravi, röntgen, psühhiaatria- ja psühholoogiakeskus ning füsioteraapia teenus. Mõlemat hoonet hõlmava Tartu Tervisekeskuse arenduse kogumaht on 9 miljonit eurot.

Keskuse arendaja Marleen Mangi, Anne Medical juhi sõnul on  töö uue tervisekeskuse avamiseks käinud juba pikemat aega ja hea meel tõdeda, et loodud visioon hakkab realiseeruma. „ Huvi uue keskuse vastu on olnud suur ja 85% pindadest on hetkeseisuga renditud ning vaid detsembris avatavas teises majas on veel mõningad vabad pinnad. Eriti hea meel on meil, et pakutavate terviseteenuste valik on nii mitmekülgne, alates perearstidest, hambaravist, psühhiaatriast, silmaarstist kuni ortopeediliste abivahendite, röntgeni ja verevõtu laborini välja. Lisades siia juurde veel aasta lõpus avatava COOP supermarketi, restorani, lastehoiu ning ülejäänud teenusepakkujad, siis usun, et selline keskus rahuldab ka kõige nõudlikuma kliendi heaoluteenuste vajadused.“

„Eestis on võetud suund esmatasandi tervishoiu tugevdamiseks. Seepärast investeerime nii esmatasandi arendamisse kui perearstide sisuliste pädevuste laiendamisse,” ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. “Uute nüüdisaegsete tervisekeskuste rajamine üle toob peremeditsiinis suure muutuse, aitab tugevdada perearstide meeskondi ning võimaldab pakkuda inimestele laiemat ringi teenuseid ja diagnostikavõimalusi. Samuti loob see senisest paremad võimalused nii perearstide omavaheliseks koostööks kui ka koostööks eriarstide ja teiste spetsialistidega.“

Tarmo Roos, Mapri Ehituse tegevjuht: “Saime Tartus valmis Annelinnale vajaliku hoone. Tervisekeskuste võrgustik toob tervishoiuteenused inimestele lähemale ja nii saadakse enamik neist teenustest juba alates oktoobrist samast kohast. Meile pakkusid seekord põnevust tervisekeskuse kangasfassaadi ehitamine ja beebide basseini rajamine, kumbki neist ei ole meie inseneridele igapäevane lahendus. Tervisekeskus on tänapäevaselt liginullenergiahoone ja see tähendab, et Annelinnas on juures üks energiatõhusate, taastuvenergia lahendustega tehniliselt mõistlikult ehitatud hoone.”

Anne Medical OÜ on alates aastast 2012 tegutsev peamiselt laste reumatoloogilist eriarstiabi pakkuv erakliinik. Lisaks laste artriidi raviteenuse osutamise on ka alates 2016. aastast  tegelenud ka Tervisekeskuse arendusprojekti juhtimisega, sealhulgas kompleksi kuuluva Annelinna Esmatasandi Tervisekeskuse arendusega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

30 − 26 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest