Reterra: Arendus- ja ehitustegevus Tartus ei ole seiskunud

Reterra EstateEestis taristuehituses mitmel rindel tegutsev tuntud Saksamaa kontserni LEONHARD WEISS Eesti filiaal saab Tartusse 1,5 km kaugusele Lõunakeskusest modernse büroo- ja tootmishoone. Sügisel valmiva ligi 1800 m2 suuruse hoone arendab Reterra Estate ja ehitab Mapri Ehitus.

 Reterra Estate’i arendatavas uues Räni Äripargis juba käib Leonhard Weissi hoone ehitustegevus. A-energiaklassiga büroo- ja laohoone Kassisilma 8 tuleb kahekorruseline ning arendatakse ettevõtte strateegiliste vajadustega kooskõlas. Alates 2011.a. Eestis tegutseval kontsernil on hiljuti valminud uued kontori- ja laohooned Tallinnas, ehitustegevus käib juba Tapal ja nüüd saab ka Tartumaa esindus endale sobiva ja funktsionaalse hoone.

LEONHARD WEISS OÜ juhatuse esimees Kalle Kask :„Uus LEONHARD WEISS-i Tartu büroo- ja tootmiskompleks on projekteeritud arvestades meie ettevõtte energeetika- ja raudteevaldkonna vajadusi selles regioonis. Otsuse tegemisel said määravaks kaasaegsete töötingimuste loomine meie töötajatele ning logistiliselt soodne asukoht. Uues kompleksis on ette nähtud 57 töökohta, lisaks olme- ja riietusruumid 60-le välitöötajale. Oluliseks argumendiks on kindlasti ka energiatõhususe uus tase, mis avaldab positiivset mõju nii keskkonna säästmisele kui ka kütte- ja elektriarvetele. Oleme veendunud, et meie uus Kassisilma kompleks toetab igati ettevõtte eesmärkide saavutamist ning aitab lisaks ka LEONHARD WEISS-i kui kontserni paremini teadvustada läbi grupi identiteedi visuaalsete lahenduste.“

Hoone arendaja Reterra Estate jaoks ei piirdu tegevused vaid ühe hoonega, vaid ettevõte plaanib piirkonda eraldi äripargi loomist, mis oleks arendatud vastavalt rentnike tegevusala spetsiifikast lähtudes. Kinnisvaraarendaja on loonud läbimõeldud äripinnad Teliale, Pipedrivele, Heathmont Groupile, Tartu Tervisekeskusele ning Tiskre Ärimajale.

Reterra Estate’i partner ja tegevjuht Reigo Randmets: „Oleme üles ehitamas eraldi Räni äripargi kontseptsiooni, mille oluline osa Leonhard Weissi hoone on. Kavas on sinna kõrvale rajada  mitmeotstarbeline 2500 m2 suurune ärihoone, millele otsime hetkel sobilikke rentnikke. Meile meeldib arendada hästi läbimõeldud hooneid, mis teenindavad rentnike huve ja vajadusi pikaajaliselt. Igale äriettevõttele saab teha kinnisvara rätsepalahenduse, olgu see siis büroo, tootmine, ladustamine, teenindus või mõni muu ärifunktsioon. Rätsepaülikonda kannavad lõpuks kõik kauem, sest see peab vastu. Ja lõpuks oleme rahul nii meie kui ka tulevane kasutaja. Lõunakeskus ja selle ligidal asuv piirkond on kujunenud Tartus uueks tõmbekeskuseks, see on kiiresti arenev ning uus loodav äripark sobib sinna.„

Tarmo Roos, Mapri Ehituse tegevjuht peab Tartu piirkonda ettevõttele oluliseks oma kasvava potentsiaaliga nii elamu- kui ka tööstusehituses. “Platsidel töö käib ja vaikselt tuleb töid juurde. Meil on käsil mitmeid objekte üle Eesti, näiteks Raadimõisa kodu korterelamud Tartus, Estover Piimatööstuse biogaasijaam, teise ehitusetappi on jõudnud Selveri Kulinaaria tootmishoone laiendus ja rekonstrueerimine Tallinnas, Pärnus on töös Lai 15 Graf Zeppelini maja,” räägib ta.

Reterra Estate on kodumaisel kapitalil põhinev kinnisvara arenduse ja investeerimisega tegelev ettevõte, mille peamised investeeringud on suunatud ärikinnisvara ja elukondliku kinnisvara arendusprojektidele Tallinnas, Tartus ja Riias.

Saksa perefirma LEONHARD WEISS on ehituse valdkonnas tegutsenud juba 120 aastat, kontsern on Eestis esindatud 2011. aasta märtsist. Ettevõte tegeleb rööbasteede- ning teede ehituse ja hooldamisega, elektrivõrkude projekteerimise, ehitamise ja hooldusega, samuti inseneriehitusega. LEONHARD WEISS OÜ peakontor asub Tallinnas, suuremad kontorid tegutsevad ka Tapal ja Tartus. Ettevõttel on filiaalid Lätis, Leedus ja Soomes ning kolm tütarfirmat.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

10.10.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika