Reterra investeerib üle 30 miljoni euro Raemõisa elurajooni ehitusse

Reterra EstateReterra Estate OÜ alustab käesoleval suvel Rae ja Peetri piirkonna ühe suurima tervikliku elamuarendusprojekti rajamist arendades Rae valda uue Raemõisa elurajooni. Kokku on planeeritud ehitada 350 kahe- kuni viietoalist korterit, koguinvesteering ületab 30 miljonit eurot. 

„Reterra jaoks on oluline, et kodud oleksid kestvad, kvaliteetsed ja funktsionaalsed ning neid ümbritseks terviklik elukeskkond. Meil on väga hea varasem koostöökogemus PIN arhitektidega Tallinnas Woho kvartalit ja Tartus Raadimõisa Kodusid rajades – nende arhitektuurilahendused on praktilised, kutsuvad ning keskkonda sulanduvad tänu suurele kogemusele elukeskkondade kujundamisel,“ selgitas Reigo Randmets, Reterra Estate tegevjuht.

“Rae vald on juba täna kõige kiiremini arenev vald Eestis, lähiaastate olulised ühendusprojektid – Rail Baltica, Tallinna väikese ringtee trass ja trammitee rajamine – vähendavad vahemaid ja ökoloogilist jalajälge ning lihtsustavad liikumist. Nimetatud olulise tähtsusega infrastruktuuriga seotud projektid mõjutavad kindlasti ka valla nägu ning suurendavad ilmselt veelgi inimeste ja ettevõtete tahet meie valda kolida. Rae vallas on olemas nii linna kui maa plussid ning arendajad, kes suudavad need kaks omavahel võimalikult orgaaniliselt ja terviklikult ühendada, on meile väga oodatud,” märkis Rae vallavanem Madis Sarik.

Raemõisas elamutes on kahe- kuni viietoalised korterid, kõikidel korteritel on rõdud või terrassid. Kahetoalise korteri hind algab 95 900 eurost. Päikesepaneelidega varustatud A-energiaklassi hoonetega Raemõisa uusarendus on energiatõhus ning toob endaga kaasa väiksemad haldus- ja ülalpidamiskulud.

Majade vahele on arvestatud piisavalt ruumi, mis tagab elanikele privaatsuse ja mugavad parkimisvõimalused. Lähedal asuv kergliiklustee soodustab liikumist nii jalgsi kui rattaga. Piirkonnas on mitmeid koole ja lasteaedasid, sportimisvõimalusi ja vaba aja veetmise võimalusi. Raemõisa asub kõigest 3,5 km Tallinna linnapiirist ning on Tallinn-Tartu maanteelt kergesti ligipääsetav. Esimesed pered saavad oma uude koju kolida juunis 2022.

Reterra Estate OÜ on kodumaisel kapitalil põhinev kinnisvara arenduse ja investeerimisega tegelev ettevõte. Ettevõtte peamised investeeringud on suunatud ärikinnisvara ja elukondliku kinnisvara arendusprojektidele Tallinnas, Tartus ja Riias.

2019. aastal alustati Tartus 267 korteriga Raadimõisa Kodu rajamisega, mis on olnud kaks aastat enim müüdud ja populaarseim uusarendus Tartumaal. Tartus on veel kerkimas ligi 150 korteriga Lumina Kodud uusarendus.  Harjumaal Tabasalus on ettevõte arendanud Pähkli ja Viimsis Mustika villade elamurajooni. Tallinnas on lisaks valminud WOHO 50 luksuskorterit Pipedrive tornmajas. Projekteerimisfaasis on Tallinnas veel Hipodroomi, Kalamajas Tööstuse 54 ja Peterburi teel asuvad elamuarendusprojektid.

Ärikinnisvara valdkonnas arendab Reterra Tallinnas Tabasalus 13 000m2 suurust kaubandus- ja teeninduskeskust, mille esimesel korrusel hakkab paiknema Selver ja teisel ja kolmandal korrusel büroo- ning kaubanduspinnad. Tallinnas ollakse arenduspartneriks ka Telia ja Pipedrive koduks olevas WoHo ärikvartalis. Lisaks on Reterra  arendanud esmaklassilised äripinnad IT ettevõttele Heathmont Group, ehitusettevõttele Leonhard Weiss ning rajanud Annelinnas ka Tartu Tervisekeskuse.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal