Kapitel ostis Riia südalinnas asuva väärika ajalooga Benjamini Maja

KapitelKinnisvaraettevõte Kapitel ostis Riia südalinnas Krišjana Barona tn 12 asuva Benjamini Maja. 1876. aastal ehitatud renessanslikus stiilis hoone on Läti riikliku tähtsusega arhitektuurimälestis. Kapitel töötab väärika hoone jaoks välja arenduskontseptsiooni.

 Kapitel kontserni äriühing SIA Benjaminu Nams ostis legendaarse Benjamini Maja SIA Europa Groupilt enampakkumise raames. „Kapitelil on au olla väärika Benjamini Maja uus omanik. Meil on kogemus ajaloolist väärtust omavate hoonete taastamisel ning meie eesmärk on välja töötada sobiv kontseptsioon Benjamini Maja taasavamiseks ja selle ajaloolise väärtuse hoidmiseks,“ ütles Kapiteli juhatuse liige Rait Pallo.

Benjamini Maja on Itaalia renessanssarhitektuuri musternäidis Riias – hoone kuju meenutab Itaalia palazzot ning selle omanikud olid jõukad ja mõjukad kunsti armastavad inimesed. Hoone ehitati 1876. aastal kaupmeeste Pfabside tellimusel ning selle arhitektiks olid Willhelm Beckmann ja Hermann Ende Berliinist. Hoone fassaadi kaunistavad skulptuurid ja reljeefid. 1928. aastal müüdi hoone Benjamini perekonnale, tollase Läti mõjukaimatele inimestele ja meediaimpeeriumi omanikele. Hoone muutus veelgi kaunimaks ja seal teostati ümberehitustöid kuni 1930. aastani arhitekt E. Laube eestvedamisel. 1990ndatel pärisid hoone Benjamini perekonna järeltulijad, 2006. aastal hoone restaureeriti ning seal avati hotell 4-tärni hotell Europa Royale Riga, mis tegutses 2019. aastani.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.02.2023 Planeerimisseaduse ja ehitusseadustiku muudatused ning rakenduspraktika