Aprill 2014 – Maastikuarhitektuuri kuu

Aprill kui rahvusvaheline maastikuarhitektuuri kuu kuulutati välja 2006. aastal Rahvusvahelise Maastikuarhitektide Liidu (IFLA) poolt. See tähendab, et eriala organisatsioonide poolt korraldatavad ülemaailmsed või lokaalsed projektid ja üritused kulmineeruvad just aprillis. 2014. aasta aprillikuu teemasuunaks Eestis on piiride, piirialade ja piiretega seonduv. Lühidalt PIIR(E).

2014. aasta aprillikuu teemasuunaks on piiride, piirialade ja piiretega seonduv. Lühidalt PIIR(E). Piirid, mis ühelt poolt tekitavad teatavat turvatunnet, kaitsevad, jagavad ruumi ja selles liiklejaid ning teisalt takistavad, sunnivad, suunavad või tekitavad hoopiski konflikte.

Piirialad, mida kutsutakse mõnikord ääremaaks, perifeeriaks, kuid mis samal ajal on tihti lopsakad, liigirikkad ja elu täis. Läbi erinevate silmade, objektiivide, tajude ja kogemuste, vaatame piiri poole ja piirde taha. Läbi uurimise ning analüüsi, avastame või juhime tähelepanu mentaalsetele ja füüsilistele piiridele maastikus ja maastikuarhitektuuris.

Kuu raames toimub temaatiline filmiõhtu ja arutelu. Tutvuda saab fotovõistlusele saabunud töödega pop-up näitustel linna erinevates asukohtades. Lisaks valmivad mitmed piiridest ja piiretest lähtuvad linnainstallatsioonid ning aktsioonid. Eestvedajad näevad maastikuarhitektuuri kuud väliruumi rikastava sündmusena, mis kutsub avastama, kaasa mõtlema ja looma.

Kogu ettevõtmise üldine eesmärk on avalikkusele eriala tutvustamine ning kaasata inimesi meid ümbritseva ruumi kujundamisprotsessidesse. Eestis toimub maastikuarhitektuuri kuu tähistamine kuuendat aastat. Programmi eestvedajaks on MTÜ Maastikuarhitektuuri Üliõpilaste Selts (EMÜS).

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC