Riigikogus avatakse puitarhitektuuri näitus ja toimub seminar

hoones on avatud näitus “Puit – homse elukeskkonna võti”, mille on koostanud Metsa-ja Puidutööstuse Liit.

aseesimees ütles, et on metsariik ning puitehitised ülioluline osa meie kultuuripärandist. „Puitarhitektuuri taasavastamine ja muudab meie elukeskkonna looduslähedasemaks ning elavdab metsa- ja puidutööstust,“ selgitas aseesimees Jüri Ratas. „Riigikogus avatud fotonäitus annab hea visuaalse ülevaate puidu kui ehitusmaterjali laialdastest kasutusvõimalustest. Tänapäeva puitehitised ei ole ainult väiksed eramajad, vaid ka innovaatilised ning ökonoomsed korterelamud ja ühiskondlikud hooned,“ lisas ta.

Lossi lõunatiiva III korruse näitusesaalis ülespandud installatsioon annab ülevaate viimaste aastate parimateks tunnistatud puitehitistest Näitus jääb avatuks kuni 4. aprillini.

konverentsisaalis toimub täna ka keskkonnakomisjoni ja Metsa-ja Puidutööstuse Liidu korraldusel teemakohane seminar, kus esinevad keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus, erialaliidu, arhitektide ja panganduse esindajad. Seminari ettekannetes käsitletakse, miks just metsa- ja puidutööstuse valdkond on Eesti jaoks võtmetähtsusega. Keskkonnakomisjoni esimehe Erki Noole sõnul on meil väärtuslik ja taastuv loodusvara mets ja arenenud puidutööstus. „Oleks loogiline see ressurss loovalt ühendada nii tehnoloogia arengu kui ka kultuuritraditsioonide, arhitektuuri ja disainiga ning ehitada meie majandus ja Eesti lugu üles sellele,“ selgitas Nool.

Seminarist on veebiülekanne: http://www.riigikogu.ee/index.php?id=173840

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC