Äripindade üüriturul majanduskasv veel ei avaldu

Uusi büroopindu otsivad praegu peamiselt paremaid tingimusi vajavad ja aastaid ärimaailmas tegutsenud ettevõtted.

„Turul on siiski märgata ka mõningaid alustavaid firmasid, kes on hinnatundlikud ja otsivad väikest büroopinda,“ ütles Kinnisvarabüroo juhatuse liige Tarvo Tamme.

Tema sõnul soovivad juba tegutsevad ettevõtted reeglina üürida 100 ruutmeetrist või veelgi suuremat pinda. Alustavad ettevõtted eelistavad väikest, 15 – 30 ruutmeetrist bürood. 30 ja 100  ruutmeetri vahele jäävaid pinnad hetkel eriti populaarsed ei ole.

„Paremate tingimuste otsijad soovivad reeglina kolida kekslinna südamest kesklinna piirile, kus on tasuta parkimine. Tavapärane soov on 20 – 30 sõidukit mahutavale parklale, nõutud on hoonete alused parkimisvõimalused,“ rääkis Tamme.

Oluliseks peetakse jahutusseadmete ja lifti olemasolu, hoone kaasaegset väljanägemist ning funktsionaalsust. Järjest enam pööratakse tähelepanu turvalisusele, loomulikuks peetakse kaasaaegseid side- ja ventilatsioonilahendusi.

Alustav otsib erinevalt juba tegutsevatest firmadest südalinnas asuvat büroopinda, kusjuures mugavustele eriti tingimusi ei seata, olulisem on soodne hinnatase.

Kuna A kategooria büroomajades napib juba pindu  ja paljudes hoonetes on omanikud üürihinda tõstnud, siis on hakatud huvi tundma veidi madalama kategooria büroopindade vastu.

Karm talv ja aina tõusvad kommunaalkulud on tekitanud olukorra, kus potentsiaalset üürnikku huvitab eelkõige kõrvalkulude suurus.

„Ajakirjanduses on laialt levinud sõnum, et kohe saabub või on juba käes uus majandustõus. See eeldaks samas palju uusi ettevõtjaid ja loogiliselt võttes uusi büroopindade huvilisi, kuid reaalses elus neid siiski märgata ei ole. Tegelikult käib võitlus turul olemasolevate klientide pärast,“ lausus Tamme.

BREM KinnisvarabürooArtikli autor on

Kinnisvarabüroo

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

87 − = 81

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest