AS Pro Kapital Grupp aktsia viidi üle Nasdaq Tallinna börsi põhinimekirja

Pro KapitalNasdaq Tallinna börsi Noteerimis- ja Järelevalvekomisjon otsustas rahuldada AS-i Pro Kapital Grupp taotluse lõpetada aktsiatega kauplemine Lisanimekirjas ning noteerida aktsiad Põhinimekirjas alates 19. Novembrist 2018. a.

AS Pro Kapital Grupp on Baltikumi juhtiv kinnisvaraarendusettevõte, mis on pühendunud kvaliteetsete elamute ja ärihoonete arendamisele. 1994. aastal asutatud firma on esimene professionaalne kinnisvaraarendusettevõte Baltikumis ning on tänaseks loonud enam kui 200 000 m2 elamu- ja äripindasid.

Ettevõtte juhi Paolo Michelozzi sõnul aitab Tallinna börsi põhinimekirjaga liitumine liikuda grupi põhieesmärgi poole, milleks on kerkida Baltimaade kinnisvaraturu strateegiliseks tegijaks. „Börsi põhinimekirjaga liitumine on üks samm sellel teel. Tehniliselt oleks me võinud selle käigu teha ka varem, kuid oleme jõudnud faasi, kus pika ja tõsise töö järel on meil käimas mitu põnevat ning suure perspektiiviga projekti,” rääkis ta. „Just praegu oli selleks kõige õigem aeg. Usume, et börsi põhinimekirjaga liitumine parandab meie nähtavust ning aitab saavutada järgmiseid sihte. Jätkame oma portfoolio arendamist, mille toetamiseks on võimalikult suur likviidsus ja atraktiivsus finantsturgudel kindlasti kasuks.“

24 tegutsemisaastaga on kogunenud laialdased kogemused, mida ära kasutada uute terviklike elamurajoonide loomisel. Hetkel ootab Tallinna, Riia ja Vilniuse parimatesse piirkondadesse arendamist 300 000 m2 kinnisvara ning aastaks 2028 on müügitulust oodatav rahavoog üle 800 miljoni euro.

Nasdaq Tallinna börsi juht Kaarel Ots sõnas, et kuigi AS Pro Kapital Grupp on börsiettevõte olnud juba aastaid, on Põhinimekirjaga neid liitumas näha suur rõõm. „Arvan, et Pro Kapital Grupi tiimi ambitsioonikus ja viimase aja suured teod nagu uue T1 kaubandus- ja vabaajakeskuse avamine, ainult kinnitavad ettevõtte sobivust Balti suurimate ja tuntuimate börsiettevõtete hulka,” ütles Ots.

Ettevõtte üks mahukamaid arendusi on hiljuti avatud T1 Mall of Tallinn, mis on ainulaadne kaubandus- ja vabaajakeskus. Kokku 55 000 m2 ostupinda ehk üle 200 erineva kaupluse pakkuvas keskuses on poodidele lisaks 7 000 m2 meelelahutusala Super Skypark, kuhu kuuluvad Euroopa suurima batuudialaga keskus ja ronimislinnak, samuti kinokompleks ning hulgaliselt erinevaid toitlustuskohti. 2019. aasta alguses paigaldatakse hoone katusele ainulaadne vaateratas, mille sarnaseid on maailmas vaid viis ning kõik need asuvad Aasias.

Lähiaastatel jätkatakse Kristiine City elamukvartali ehitusega, kuhu tuleb enam kui 139 000 m2 pindasid, millest müüdavaid pindasid on ca 74 500 m2 ning renditavaid 24 000 m2. Üks suurimaid elamuarendusprojekte terves Baltikumis asub Tallinna kesklinnale mugavalt lähedal ning projekti oodatav lõpptähtaeg on 2027.

Lisaks valmib aastaks 2025 Tallinna südalinna lähedusse Kalaranna elamu- ja ärikvartal, mille arendatav maht on 42 500m. Sellest müüdavaid pindasid on ca 23 000 m2 ning renditavaid ca 9 500 m2.

Lätis arendab AS Pro Kapital Grupp Kliversala kvartalit, mis paikneb Riia kesklinnas Daugava jõe kaldal. Väga hea asukohaga ala planeeritav maht on 61 000 m2 ning sellest müüdavaid pindasid on ca 43 000 m2. Projekt valmib plaanide kohaselt 2027. aastal.

Šaltinu Namai on ettevõtte poolt Leetu kavandatud unikaalse asukohaga vaikne ja turvaline elamupiirkond. Projekti esimene faas on lõpetatud ning peaaegu väljamüüdud. Valmimas on järgneva etapi neli maja. Teise faasi arendatav maht on kokku 18 500 m2, millest müüdavid pindasid on ca 14 000 m2. Vilniuse vanalinna serval asuva uhiuue piirkonna oodatav lõpptähtaeg on 2022. aasta.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

82 − 79 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!