Center Kinnisvara: Keskmine Tallinna korter teenis omanikule aastaga ligi 10 000 eurot

Center KinnisvaraTallinna keskmise korteri teenis aastaga oma hinnatõusult ligi 10 000 eurot, näitas värske korterituru . Tüüpilise linnakorteri kasvas võrreldes mulluse veebruariga kasvanud pea 12% võrra.

Veebruari lõpuks tõusis Tallinna keskmise korteri 91 893 eurole, mis on pea 12% rohkem kui 2017. aasta veebruaris. “Kindlasti kergitas keskmist turuhinda ka fakt, et kõige populaarsemaks piirkonnaks oli veebruaris ,” analüüsis tulemust Center juhataja . “Kesklinna ruutmeetri on Tallinnas võrreldes teiste piirkondadega kallim ning kui enim kortereid ostetakse just sinna, kerkib ka keskmine hind,” lisas ta.

Veebruar kujunes aktiivseks ka eelmise kuu, jaanuariga võrreldes. Kui jaanuaris toimus kõige aktiivsem tegevus ca 1500-eurose ruutmeetrihinnaga Lasnamäel, siis veebruaris käivitus taas kallimate korterite ning aktiivseimaks osutus keskmiselt 2300-eurose ruutmeetri hinnaga kesklinna .
See väljendub ka korteritehingute keskmises hinnas, mis kallines kuuga ligi 3500 euro võrra.

Kõige suuremate korteritega kaubeldi veebruaris samuti kesklinna linnaosas, pisikesed korterid lähevad enim kaubaks Põhja-Tallinna majades.

180313 Keskmine Tallinna korter teenis omanikule aastaga ligi 10 000 eurot

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC