Kinnisvarakool: Planeerimis-ehitusvaldkonna spetsialisti täiendõppeprogramm
Kinnisvarakool: Kinnisvaramaakleri stardiprogramm
Kinnisvarakool: Kinnisvaramaakleri ABC koolitus
Kinnisvarakool & koolitus: Varjatud puudused kinnisvaratehingutes: ostja õigused, müüja kohustused ja müügigarantii praktikas

East Capital ostis Metro Plaza büroohoone

East CapitalTäna, 21. oktoobril teatas East Capital Baltic Property Fund II, mida haldab East Capital, et on lõpule viinud Tallinna kesklinnas asuva Metro Plaza büroohoone ostutehingu. Kinnisvara senine omanik oli Lords LB Baltic Fund I. Tehingu ostuhind on €21,8 miljonit, tootlusmääraga 7%.

“Selle tehinguga omandas East Capital Baltic Property Fund II tuntud A-klassi büroohoone Tallinna kesklinnas ning koos ostuga on East Capital’i kinnisvaraportfelli kogu maht kolme Balti riigi peale 284 miljonit eurot, 250 000 ruutmeetrit ja 500 rentnikku. Need faktid kinnitavad East Capital’i positsiooni ühe Balti turu liidrina,” sõnas East Capital’i kinnisvaravaldkonna tegevjuht Madis Raidma.

East Capital Private Equity and Real Estate juht Kestutis Sasnauskas sõnas tehingut kommenteerides, et Metro Plaza ost on investeering, mis illustreerib Balti kinnisvaraturu atraktiivsust. “Kõrge tootlusmäära ja soodsate finantseerimistingimuste kombinatsioon loob atraktiivsed investeerimisvõimalused,” lisas Sasnauskas.

East Capital Baltic Property Fund II asutati 2012. aastal ning investeerib ärikinnisvarasse Balti riikides. Täna on fondil investeeringuid kõikides Balti riikide pealinnades – Tallinnas, Riias ja Vilniuses. Fond keskendub kinnisvarale parimates asukohtades, pikaajaliste rentnike ja jätkusuutlikke renditingimustega.

Tõnu Toompark on kinnisvaraanalüütik, -konsultant ja koolitaja, kelle tegevusvaldkonnad on valdavalt: * elamispindade turg, turutrendid, tehingud, hinnad ning turuülevaated; * uute korterite arendamise mahud, müük, hinnad ja analüüsid; * üürituru pakkumine, tehingud ja hinnad ning üüriinvesteeringud, tasuvusarvutused; * elamispindade kättesaadavus numbrilisena; * koolitused eeltoodud valdkondades. Koolituste valdkonnaga on Tõnu Toompark seotud üle 25 aasta. Ta on avaldanud sadu ja sadu kinnisvarateemalisi analüüse, artikleid ja kommentaare. Tõnu Toompark on läbi viinud koolitusi nii kesk-, kutse-, kõrg-, kui ülikoolides, lisaks mitmetes koolitusettevõtetes. Näiteks Kinnisvarakool, Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor, Estonian Business School, Tartu Ülikool, Tallinna Majanduskool.

Kinnisvarakool: Elukondliku kinnisvaraturu trendid ja prognoosid - Tõnu Toompark