EELK keskkontor napsas võlausaldajate eest väärtusliku kinnisvaraobjekti

Sellel nädalal arestis AS kasuks jõustunud kohtuotsuse täitmiseks Aleksandri Koguduse varad.

Varade arestimise käigus sai kinnitust fakt, et vahetult enne kohtuotsust asus ja Kiriku Varahaldus halvendama Aleksandri Koguduse majanduslikku olukorda.

2013. aasta sügisel vahetult enne kohtuotsust, seadsid EELK Konsistooriumi liige Mati Maanas ja koguduse õpetaja Villu Jürjo kinnistule Vestervalli 20 Kiriku Varahalduse kasuks 30 aastase hoonestusõiguse. Nimetatud kinnistule kavandatakse 4 korruselist ärihoonet.

Sellega kaotas AS võimaluse nimetatud kinnistut kasutada oma nõuete rahuldamiseks. Väärtusliku ärikinnisvara väljakantimisega halvendasid EELK ja Kiriku Varahaldus niigi raskes olukorras koguduse majandusolukorda ning suurendasid Aleksandri Suurkiriku müügi tõenäosust pankrotimenetluses.

Hoonestusõiguse seadmise hetkel oli Mati Maanas lisaks Kiriku Varahalduse juhatuse liikmele ka EELK Konsistooriumi liige ning Sihtasutus Narva Aleksandri Kirik juhatuse liige. 2011. Aasta lõpust kuni hoonestusõiguse seadmise hetkeni oli võlausaldajale andnud lubadusi võlausaldajate vara mitte kahjustada ning oodata kohtuotsust.

Narva Aleksandri Suurkiriku valmimist on Kultuuriministeerium tänaseks toetanud 2 miljoni euroga ning 1 miljoni euroga.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC