EELK keskkontor napsas võlausaldajate eest väärtusliku kinnisvaraobjekti

Sellel nädalal arestis kohtutäitur AS Eviko kasuks jõustunud kohtuotsuse täitmiseks Narva Aleksandri Koguduse varad.

Varade arestimise käigus sai kinnitust fakt, et vahetult enne kohtuotsust asus EELK Konsistoorium ja Kiriku Varahaldus halvendama Narva Aleksandri Koguduse majanduslikku olukorda.

2013. aasta sügisel vahetult enne kohtuotsust, seadsid EELK Konsistooriumi liige Mati Maanas ja Narva koguduse õpetaja Villu Jürjo kinnistule Vestervalli 20 Kiriku Varahalduse kasuks 30 aastase hoonestusõiguse. Nimetatud kinnistule kavandatakse 4 korruselist ärihoonet.

Sellega kaotas AS Eviko võimaluse nimetatud kinnistut kasutada oma nõuete rahuldamiseks. Väärtusliku ärikinnisvara väljakantimisega halvendasid EELK ja Kiriku Varahaldus niigi raskes olukorras koguduse majandusolukorda ning suurendasid Narva Aleksandri Suurkiriku müügi tõenäosust pankrotimenetluses.

Hoonestusõiguse seadmise hetkel oli Mati Maanas lisaks Kiriku Varahalduse juhatuse liikmele ka EELK Konsistooriumi liige ning Sihtasutus Narva Aleksandri Kirik juhatuse liige. 2011. Aasta lõpust kuni hoonestusõiguse seadmise hetkeni oli EELK Konsistoorium võlausaldajale andnud lubadusi võlausaldajate vara mitte kahjustada ning oodata kohtuotsust.

Narva Aleksandri Suurkiriku valmimist on Kultuuriministeerium tänaseks toetanud 2 miljoni euroga ning EAS 1 miljoni euroga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

91 − = 89

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.01.2022 Üürikoolitus