Eesti Omanike Keskliit: Korterelamute toetamine on muutunud farsiks.

Eesti Omanike Keskliit / EOKL10. aprillil 2023. a  jagas EAS ja Kredexi ühendasutus mõne tunniga välja 2023. aastaks planeeritud korterelamute rekonstrueerimistoetuse, jättes sellega tuhanded korteriomanikud, kes valmistusid oma korterelamut toetuse abil renoveerima, pettununa ukse taha. Tänaseks on selgunud, et 2023 aasta korterelamute rekonstrueerimiseks eraldatud toetus jaguneb nende korteriühistute vahel, mis esitasid kavalalt puudustega avalduse. Sellega garanteeriti koht toetuse saajate nimekirjas.

„Olukord, kus Kredexi poolt jagatavate korterelamute toetuse saamisel on eelisseisus kaval-antsud, mitte tegelikud abivajajad, näitab, et korterelamute rekonstrueerimistoetuste taotlusvoorudest on saanud farss. Piiratud toetusressursi tingimustes on selle tulemuseks vähekindlustatud elanike elukvaliteedi edasine halvenemine ning elamute energiatõhususele seatud eesmärkide mittesaavutamine“, ütles omanike liidu juht Andry Krass.

Et toetusest saaks taas toetus, sõna sisulises tähenduses, tuleb  EOKL hinnangul vaadata üle korteriomanike toetamise reaalsed võimalused ning suunata need reaalselt abi vajavatele korteriomanikele. Nii näeb ette ka Eestis palju poleemikat tekitanud 14. märtsi 2023 Euroopa Parlamendi direktiiv, mille punkt 6c ütleb: „Energiatõhususe miinimumstandardite kehtestamine koos sotsiaalse kaitse ja finantstagatistega on mõeldud kõige vähem kaitstud leibkondade ja vaesemate kodanike elukvaliteedi parandamiseks.“

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

10.10.2023 Kinnisvaratehingute maksustamine ja kohtupraktika