EfTEN Kinnisvarafond müüs Tartus Ülikooli 6A asuva ärimaja

EftenEfTEN Kinnisvarafond müüs vanalinnas Ülikooli 6A asuva Kapitali ärimaja Eesti kapitalil põhinevale OÜ-le Danfor. Tehingu maksumus on poolte kokkuleppel konfidentsiaalne.

EfTEN Kinnisvarafondi fondijuhi Viljar Arakase sõnul on vanalinnas asuva Ülikooli 6A ärimaja osa EfTEN Kinnisvarafondi strateegilisest plaanist loobuda väiksematest objektidest ja keskenduda suuremate investeeringute juhtimisele.

Ülikooli 6A ärimaja oli EfTEN Kinnisvarafondi portfellis alates 2011. aasta juunist. Projekti investeeritud omakapitali tootlus pärast edukustasu ja enne tulumaksu oli 20,9% aasta baasil, ning tagasisaadud omakapitali kordaja 1,8.

Ülikooli 6A ärimaja suurimateks rentnikeks on Danske Bank, Fortumo ja Fotoluks.

Ostjaks olnud Danfor OÜ esindaja Heiti Riisbergi sõnul on Ülikooli 6a näol tegu ühe väljapaistvama ärihoonega Tartus, mis tugevate ankurrentnike ning keskse asukohaga pakub investorile atraktiivset kapitalitootlust ka olukorras, kus aktsiaturgudel ja reaalmajanduses valitseb ebakindlus ning deposiitide ning võlakirjade tootlused lähenevad nullile. „EfTEN Capital maineka ja heaperemeheliku omanikuna on hoonega viimased ligi viis aastat head tööd teinud ja hoidnud hoonet selgelt linna parimate äripindade esirinnas. Kavatseme EfTENi hoitud joont ka edaspidi jätkata.”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

46 − 41 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest