EKÜL: Tallinnas algab täna elamumajanduse tippkohtumine

Eesti Korteriühistute Liit / EKÜL / EKYL6-8. juunini 2018 leiab Tallinnas aset elamumajanduse tippsündmus, kui esmakordselt saabuvad korraga ühisele kokkusaamisele kolm kõige mõjukamat elamuvaldkonna ühendust: Euroopa elamuorganisatsioonide ühendus Housing Europe, ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni Elamu-ja Maamajanduskomitee ning Rahvusvaheline Elamukooperatiivide Liit. Maailma kolme mõjukama elamuvaldkonna ühenduse esindajad väisavad Tallinna Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe üldkogu raames. Üldkogu toob eesmakordselt Eestisse kokku ligi 100 elamuvaldkonna tippjuhti ja eksperti üle maailma. Ajakirjanikud on oodatud sündmust kajastama!

Tippkohtumine algab täna, 6. juunil Tallinnas Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe elamumajanduse ad-hoc töögrupi aruteludega muutustest elamumajanduses, kus Eesti tutvustab oma renoveerimiskogemust ning päevakavasse mahub ka mitme Tallinna innovatiivse projektiga tutvumine. “Eesti renoveerimiskogemus on üle ilma palju tähelepanu saanud ning iseäranis Euroopas eeskujuks. Meie kogemustest nii kortermajade renoveerimise kui ka korteriühistute alal käivad õppimas paljud teised Ida-Euroopa riigid, kus üleminekuprotsessid alles pooleli,” rääkis Housing Europe’i ad-hoc töögrupi juht ja Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse juhatuse liige, Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla. “Eesti Korteriühistute Liidu koolituskeskus on nimetatud ka rahvusvahelist tunnustust omavaks ÜRO Eluasemeharta ametlikuks õppekeskuseks ning koolitustega soovime üleminekuprotessides riike kogu maailmas jätkuvalt aidata. Meie rohkem kui kahekümneaastast ühistuliikumise- ja koolituskogemust väärtustatakse nii kodus kui ka üleilmselt,» tundis Jaadla heameelt.

Tippkohtumise avapäevale järgeb neljapäeval, 7. juunil toimuv rahvusvaheline konverents „Digitaalsed linnad – elamisväärsus ja taskukohasus“. Konverentsi peakõnelejaks on tehnoloogiavaldkonna eestkõneleja ja urbanist, endine Nokia disainiosakonna juhataja ning bestselleri “Nutilinna vastu” autor Adam Greenfield.

Lisaks Adam Greenfieldile astuvad Euroopa elamuvaldkonna tähtsaimal aastakonverentsil üles Arhitektuurikeskuse juht Raul Järg, Eesti majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Jüri Rass, Tallinna abilinnapea Eha Võrk, mitmete Euroopa elamuühenduste esindajad jpt. Osalejaid tervitavad Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe president Cédric Van Styvendael, ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo (videotervitus), Tallinna linnapea Taavi Aas ja Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees, Housing Europe juhatuse liige Andres Jaadla.

Ajakirjanikel on võimalus osaleda ka tippkohtumise raames Tallinnas toimuvatel projektitutvustustel (inglise keeles): 6. juunil kell 14:30 – 17 toimub TTÜ liginullenergiamaja ja KÜ Vilde 70, VEGA Residentsi ja Tallinna Õpetajate Kodu külastus.

Taust

1988. aastal loodud Housing Europe on Euroopa elamuorganisatsioonide ühendus, kuhu täna kuulub 45 liikmesorganisatsiooni 24 Euroopa riigist. Kokku esindavad Housing Europe liikmed 26 miljonit eluaset, mis moodustab 11% kogu Euroopa Liidu elamufondist. EKÜL on Housing Europe liige alates Eesti liitumisest Euroopa Liiduga ning alates 2014. aastast on EKÜL juhatuse esimees valitud ka Housing Europe juhatusse. EKÜL keskendub oma tegevuses Housing Europe liikmena eelkõige korteriühistute huvide esindamisele ning vahendab Balti riikidest ainsa liikmena ka kogu piirkonna elamuvaldkonnas toimuvat.

ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni Elamu- ja Maamajanduskomitee (UNECE Committee on Housing and Land Management) on 1947. aastal loodud ÜRO üksus, mis tegeleb ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni (UNECE) piirkonna elamumajanduse poliitikate koordineerimisega ja avaldab statistikat ja analüüse ning soovituslikke juhendmaterjale elamumajanduse valdkonnas. UNECE liikmeskonda kuulub 55 riiki.

Rahvusvaheline Elamukooperatiivide Liit (Co-operative Housing International, CHI) on ülemaailmne elamuvaldkonna organisatsioon peakorteriga Kanadas, mille eesmärk on ühendada ja esindada elamuvaldkonnas tegutsevaid kooperatiive ja ühistuid.

Eesti Korteriühistute Liit asutati 17. aprillil 1996 Rakveres, organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

84 + = 86

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

21.10.2021 Kinnisvara ostmine kohtutäiturilt