Eluaseme soetaja saab laenu tagasimaksmisega hakkama

internetilehel läbiviidud küsitlus näitab, et enim valmistab soetajatele probleeme sobiliku vara leidmine. Teisena teeb muret rahastamine, kolmandale kohale jääb vahendaja leidmine ja asjaajamine.

Ostmiseks sobiliku vara mitteleidmist seadis probleemides esikohale 53% kokku 415 vastanust. 32% ei ole leidnud sobilikku vara. 21% vastanutest pidas esimeseks probleemiks sobiva hinnaga vara leidmist.

Finantseerimisega seonduvaid probleeme on vähem. 28% vastanutest tõstis esmajärjekorda rahaküsimuse. 12%-le valmistab peavalu omafinantseeringu leidmine. 9% vastanutest näeb suuremat probleemi igakuistes laenu või liisingu tagasimaksetes. 7% vastanutest on konkreetsemalt täpsustamata raskusi finantseerimise kui sellisega.

Ametliku palga või tõestatava regulaarse sissetuleku puudumine on üks põhjus, mis tekitab raskusi laenu saamisel. 19% vastanutest ehk 79 inimest peavad valupunktiks kinnisvaratehinguga seonduvat asjaajamist ja sobiliku vahendaja leidmist.

Loomulikult ei saa selliseid internetiküsitlusi lõpliku tõena võtta. Sellegipoolest kinnitavad läbiviidud küsitluse tulemusi ka maaklerite kogemused.

Artikkel on avaldatud 06.05.2002 väljaandes Äripäev –

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC