Emajõe platvormid said preemia

Eile kuulutati Eesti Arhitektuurimuuseumis pidulikult välja Eesti Arhitektide Liidu võistluste „ERAMU 2008–2012” ja „VÄIKE 2010–2012” võitjad. Võistluste eesmärk on tunnustada nendes ajavahemikes valminud huvitavamaid eramuid ja väikeobjekte. Mõlemal võistlusel anti välja üks peapreemia ja kolm võrdset preemiat. Kolme parima väikeobjekti hulgas said preemia ka Emajõe vaateplatvormid.

“Rajatud platvormid on aidanud Emajõge tartlastele oluliselt lähemale tuua. Inimestele meeldib jõe ääres aega veeta – jalutajad ja piknikupidajad võtsid jõeäärsed platvormid kohe aktiivsesse kasutusse. Koostöö asjatundlike ja loominguliste maastikuarhitektidega on andnud nauditava tulemuse ning kindlasti soovime ka edaspidi avalike objektide kavandamisele parimaid spetsialiste kaasata,“ ütles eilsel tunnustusüritusel osalenud abilinnapea Raimond Tamm.

Emajõe platvormide puhul hindas žürii kõrgelt sümpaatset algatust siduda linna poolitava jõega, mille tulemusel saab avalik ruum hea disaini abil uue hingamise ja mõtestatuse.

Võistluse „VÄIKE 2010–2012” peapreemia võitsid arhitektid Ivar Lubjak ja Maria Pukk Kukemõisa eramu väikevormide eest. Kolm võrdset preemiat said Indrek Peili ja Siiri Vallneri Lift 11 installatsioon „Kai”, Anna-Liisa Undi ja Robert Kähri Emajõe platvormid Tartus ning eramu piirdeaed, mille autorid on Peeter Pere ja Urmas Muru.

Võistluse „ERAMU 2008–2012” peapreemia võitis Emil Urbeli projekteeritud Kukemõisa eramu Järvamaal. Kolm võrdset preemiat said ja Liis Voksepa projekteeritud muusiku maja Tallinna kesklinnas, Mikk Mutso ja Kaarel Eelma projekteeritud kunstniku maja ning KAMP arhitektide projekteeritud maja tammede vahel.

Võistluste parimaid töid eksponeeriv näitus, mille kuraatorid on Merle Karro-Kalberg ja Karin Bachmann, on Eesti Arhitektuurimuuseumis (Ahtri 2, Tallinn) avatud 17. novembrini 2013.

Võistlused korraldas Eesti Arhitektide Liit ja peapreemiaid rahastas Eesti Kultuurkapital.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

95 − 92 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

19.05.2022 Kasutusluba ja selle taotlemine