Estmak Capital: Kaubanduskeskus Riias

Eesti kinnisvaraarendaja Estmak Capital rajab koostöös ettevõttega VPH Latvia Riiga mitmeotstarbelise kaubandus-meelelahutuskeskuse „Saga“, mis paikneb IKEA kaupluse kõrval. Projekti investeeritakse ligi 70 miljonit eurot.

„Meil on hea meel teha koostööd sellise professionaalse kinnisvaraarendajaga nagu VPH, kes omab suurt kogemust kaubanduskeskuste rajamisel nii Euroopas kui Põhja-Ameerikas. Usun, et meie ettevõtete sünergia toob väärika tulemuse ning Riiga kerkib mitmel viisil unikaalne kaubandus-meelelahutuskeskus,“ ütles Estmak Capitali asutaja Timofey Sukonkin.

„Soovime luua peredele suunatud vabaaja veetmise ja ostlemise kontseptsiooni, kaasates omas valdkonnas olulisi üürnikke ja partnereid. Meie tulevaste üürnike seas on eestlastele juba tuntud kaubamärke, mis aga Läti turul on uued,“ lisas VPH Latvia direktor Juris Barkāns.

Sukonkini sõnul on Estmak Capitali missioon luua keskkonnasõbralikke kinnisvaraobjekte, kasutada energiatõhusaid tehnoloogiaid ning suhtuda keskkonda säästlikult ja jätkusuutlikult. „Kaubanduskeskus „Saga“ ehitatakse vastavalt kõrgeimatele ehitusstandartidele, mille tulemusena tekib aasta pärast Riiga ülimalt keskkonnasäästlik kaubandus-meelelahutuskeskus, mis on mõeldud kogu perele,“ lisas Sukonkin. Kaubandus-meelelahutuskeskuse „Saga“ kontseptsioon lähtub rohelise mõtteviisi põhimõtetest, mis aitavad ka külalistel teha kaalutletuid ja keskkonnasäästvaid otsuseid.

Uue kaubanduskeskuse üldpind on 57 000 ruutmeetrit. Tänaseks on ehitusluba väljastatud ning kavakoheselt võetakse keskus kasutusele järgmise aasta sügisel. Kaubanduskeskuse rohealad ja haljastus hõlmavad umbes 30 000 ruutmeetrit, parklas on ette nähtud kohad 2000 autole. „Saga“ kaubanduskeskus asub 10 kilomeetri kaugusel Riia kesklinnast ning 20 kilomeetri kaugusel Riia lennujaamast.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC