Panorama City sai Tallinna linnavalitsuselt ehitusloa

Baltimaade juhtiv äri- ja kaubanduskinnisvara arendusettevõte E.L.L. Kinnisvara AS sai loa Tallinna Kesklinna ja Lasnamäe piirile rajatava ligi 90 000 m² suuruse kaubandus- ja meelelahutuskeskuse Panorama City ehituseks. Kaubanduskeskuse ehitus algab lähikuudel, Panorama City avab uksed 2014. aasta sügisel.

Tallinna Linnaplaneerimise Amet väljastas 18. detsembril 2012.a. ehitusloa Tallinna Kesklinna ja Lasnamäe piirile rajatava Panorama City kaubandus- ja meelelahutuskeskuse ehitamiseks. Keskuse arendaja E.L.L. Kinnisvara plaanib lauluväljaku lähistele rajatava keskuse ehitusega alustada 2013. aasta esimeses kvartalis, hetkel valmistatakse ette ehitushankeid ning sõlmitakse vajalikke lepinguid. Panorama City keskuse avamine toimub 2014. aasta sügisel.

Panorama City kaubanduskeskuse kogupindala on ligi 90 000 m², sellest üüritav pind moodustab ca 57 000 m². Uues keskuses avatakse üle 200 erineva kaupluse, parkimiskohti on planeeritud üle 1800.

Ligi 220 000 inimese elu- ja liikumispiirkonna vahetusse lähedusse jääva Eesti ühe suurima kaubanduskeskuse arendust rahastab E.L.L. Kinnisvara omavahenditest ja pangalaenuga. Projekti orienteeruv maksumus on 100 miljonit eurot. Keskuse arendaja näeb esmase sihtkliendina Kesklinna, Kadrioru, Lasnamäe, Pirita, Merivälja, Viimsi ja teiste lähipiirkondade elanikke.

Panorama City ankurüürnikuks on Rimi ligi 7300 m² suuruse hüpermarketiga. Teiseks võtmepartneriks on Leedu päritolu Baltimaade juhtiv moekaupade müüja Apranga Grupp, kes avab keskuses kokku 14 rahvusvaheliselt tuntud kaubamärke esindavat kauplust kogupinnaga ca 5800 m². „Mõlema ettevõtte näol on tegemist meie pikaajaliste partneritega ja meid seob erinevates riikides. Positiivne koostöökogemus on loonud usaldusliku suhte, mis loob hea baasi ka edaspidisteks ühisteks projektideks,“ sõnas E.L.L. Kinnisvara juhatuse esimees Aldo Dapon.

Panorama City keskus pakub külastajaile uusi ning ka juba tuttavaid kaubamärke. Siia koondatakse brändid nagu ZARA, Zara Home, Massimo Dutti, Marella, Strellson, Bershka, Stradivarius, Pull&Bear, Mango, Mexx, s.Oliver, Promod, Pierre Cardin, Monton, Mosaic, Ivo Nikkolo, Baltman, Sportland, Rademar, I.L.U., ALDO, ABC King, Este ja paljud teised. ”Keskus toob esmakordselt Eestisse ka mitu rahvusvaheliselt tuntud kaubamärki, mida me hetkel enne lepingute lõplikku sõlmimist veel ei avalikusta,” mainis Dapon. Lisaks laiale kaupluste valikule avatakse keskuses ka ainulaadne meelelahutuskeskus kogu perele. Meelelahutuskeskuses leiavad oma koha uudse kontseptsiooniga kino, mänguala, kus saab tegevust olema lastele erinevas vanuses ning suur valik erinevate rahvuste kööke esindavaid toitlustusasutusi.

Keskuse omanik E.L.L. Kinnisvara on Balti riikide üks juhtivaid kinnisvaraarendusettevõtteid. E.L.L. Kinnisvara arendab, haldab ja opereerib erinevaid kaubanduskeskuseid, hotelle, äri- ja büroohooneid ning lao- ja tootmishooneid. Lisaks Eestile on firmal ka Läti ja Leedu kaubandussektoris tugev positsioon. E.L.L. Kinnisvara omab osalusi viies Balti riikide juhtivas kaubanduskeskuses. Tallinnas kuulub E.L.L. Kinnisvarale osalus Viru Keskuses, Riias on E.L.L. Kinnisvara omandis Spice ja Spice Home kaubanduskeskused ning Leedus kuulub investeerimisportfelli Panorama Vilniuses ning Saules Miestas kaubanduskeskus Siauliais.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC