Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) otsustas toetada Viljandi Männimäe tööstusala arendusprojekti ühe miljoni euroga

Sama meetme alt saab muudetud tingimustel esitada taotlusi ettevõtluskeskkonna taristut arendavate projektide toetuseks 30. septembrini 2013. EAS rahastab projekte Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Viljandi Männimäe ettevõtluspiirkonna arendamise käigus rajatakse Reinu tee läbimurre maanteele ja ettevõtlustaristu piirkonna edasiseks kasutuselevõtuks. Logistiliselt heas asukohas tööstusmaa reservalade hõivamise ja ettevõtete laienemise tulemusel luuakse 2016. aastaks 133 uut töökohta.

„Projekti elluviimine aitab kaasa seal juba tegutsevate ettevõtete laienemisplaanidele, samuti võimaldab see uutel ettevõtetel sinna asuda ning tööstusala laienemise võimaldamiseks reguleeritakse ka liikluse ümber. Üksiti parandatakse ühistranspordi korraldust,“ selgitas EASi regionaalarengu keskuse direktor Monica Hankov. „Ettevõtete paremaks toimimiseks ning liiklusohutuse parandamiseks sealses piirkonnas rajatakse ka jalgratta- ja jalgtee, mis edaspidi seotakse maakonna kergliiklusteede võrgustikuga,“ lisas ta.

Sama meetme alt võetakse taotlusi vastu veel septembri lõpuni. Sellega toetatakse tootmisele ja logistikale suunatud kohaliku ettevõtluskeskkonna taristut arendavaid projekte nagu juurdepääsuteed, vee- ja kanalisatsioonitrassid, maaparandussüsteemid, välisvalgustus, elektri- ja sidevõrgud, küttetrassid.

Toetust saavad taotleda kohalikud omavalitsused, mittetulundusühingud ja sihtasutused.

võib katta kuni 85% projekti abikõlblikest kuludest. Toetuse minimaalne suurus projekti kohta on 64 000 eurot ja maksimaalne 3,2 mln eurot.

Siiani on sel eelarveperioodil toetatud 18 projekti 8 maakonnas summas 16,8 mln eurot. Tänaseks on toetust saanud projektide abil loodud 720 töökohta, mis ületab taotlustes esitatud prognoose juba 180 lisatöökohaga.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC