Euroopa investeerimisturg kasvamas

DTZ värske analüüs toob välja, et käesoleva aasta kolmandas kvartalis ulatus kinnisvara investeeringute maht Euroopas 32,6 miljardi euroni. Alates 2008. aastast on see kõige aktiivsem kolmas kvartal. 2013.a kolme esimese kvartali investeeringute maht Euroopas oli 89,8 miljardit eurot. Möödunud aasta samal perioodil oli see aga 75,9 miljardit eurot. 

Suurimat turuosa Euroopas hoiab 35%-se mahuga Ühendkuningriik, talle järgnevad Saksamaa 20% ja Prantsusmaa 13%. Investeeringute aktiivsusekasvu on näha ka Kesk- ja Ida-Euroopas. Kui käesoleval aastal olid nende investeeringud 4% turu mahust, siis möödunud aasta samal perioodil ainult 2%.

2013.a kolmanda kvartali investeeringute mahust rohkem kui poole ulatuses tehti kapitali paigutusi büroohoonetesse. Sellele järgneb investeeringute mahult kaubandus 6,5 miljardi euroga, millest 45% moodustasid kapitali paigutused kaubanduskeskustesse. Investeeringud logistikasse ja segakasutusse jäid oma mahult kaubandusele alla.

Kolmandas kvartalis on Euroopas kõige aktiivsemad olnud eelkõige kohalikud investorid. Turu mahust oli see ligi 2/3. Käesoleval ajal on olnud ka Eesti kohalikud investorid ühed aktiivseimad.

DTZ prognoosib kolmanda kvartali järel 2013.a investeeringute kogumahuks Euroopas 136 miljardit eurot. See oleks võrreldes möödunud aastaga ligi 15% investeerimisturu kasv Euroopas. Sellist investeeringute mahtu ületasid Euroopas vaid 2005-2007 aastad.  2014. aastal prognoosib DTZ investeerimisturu kasvuks 10%.

Tambet Tiits, FRICS
DTZ Kinnisvaraekspert

 DTZ Kinnisvara
Artikli allikas on DTZ Kinnisvara

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

17 + = 22

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!