Euroopas kinnisvarasse investeerimine kasvab

DTZ Kinnisvaraekspert2014.a aasta kolmandas kvartalis ulatus kinnisvara investeeringute maht Euroopas 39 miljardi euroni, toob DTZ´i värske analüüs välja.

Võrreldes 2013.a kolme esimese kvartali investeerimisturu mahtu Euroopas käesoleva aasta sama perioodi näitajatega, näeme kasvu 25 %. See on oluliselt kiirem kasv kui DTZ prognoosis aasta tagasi.

Investeerimisturu aktiivsus püsib. 2014.a investeerimisturu mahuks Euroopas prognoosib DTZ 175 miljardit eurot. Aktiivsuse kasv jätkub ka 2015.a kui prognoositakse mahuks 210 miljardit Eurot. Selline turuaktiivsus Euroopas on võrreldav viimase kümnendi aktiivseimale perioodile. Vaid 2007 aastal oli turg veelgi aktiivsem.

Viimase 12 kuu jooksul on kõige kiiremat investeerimisturu kasvu näha Iirimaal, Itaalias ja Hispaanias. Kuid see tuleneb ka võrdlusest varasema suhteliselt tagasihoidliku tasemega. Saksamaa investeerimisturg kasvas ligi 29 % samal perioodil. Samal perioodil pole turud kasvanud Prantsusmaal, Baltikumis ning Kesk-ja Ida Euroopa maades.

Keskmise investeeringu maht 2014.a kolmandas kvartalis oli 39 miljonit eurot. Suurim osa investeeringutest tehti büroo otstarbega varadesse, millele järgnes mahult kaubandusliku otstarbega vara. Kaubandusse tehtud investeeringute maht oli 11 miljardit, millest 44% kaubakeskused. Kaubakeskustesse tehtud investeeringute mahud olid suurimad Ühendkuningriigis ja Saksamaal.

Euroopa keskmisena oli kolmandas kvartalis kohalike investorite turuosa enam kui pool. Sellele järgnevad teiste Euroopa maade investeeringud. Väljaspoolt Euroopat tulnud investeeringud ulatuvad keskmiselt kolmandikuni. Silmapaistvalt suur on aga väljaspoolt Euroopat tehtud investeeringute osakaal Kesk- ja Ida-Euroopa turgudel, kus see ulatub ligi 78 %-ni kolmandas kvartalis. Eestis domineerivad kohalikud investorid. Käesoleva aasta investeeringute maht jääb tagasihoidlikuks võrreldes möödunud aastaga.

Tambet Tiits, FRICS

 DTZ Kinnisvara
Artikli allikas on DTZ Kinnisvara

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 1 = 1

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!