Fond Control ehitab Tallinnasse veepargi

Ettevõte Fond Control, mis kuulub kompaniide gruppi ERE Grupp, käsitleb võimalust ehitada veepuhkuse keskus Kopli liinide piirkonda. Territooriumi hoonestamise konkursi tingimuste eelhinnang näitas, et sellise objekti rajamine on võimalik, kuigi selleks on vaja muuta territooriumi detailplaneeringut.

’i juhatuse esimehe Dmitri Perepelitsõni sõnul sai kompanii juba pealinna võimudelt seoses selle algatusega lootust andva vastuse. „Meie ettepanekut veepargi ehitamise kohta nimetati üldplaneeringute osakonnas uueks, aga tähelepanuväärivaks ideeks. Pealinna Linnaplaneerimise Amet aga tunnistas, et toetab selliste objektide rajamist Kopli liinide piirkonnas,“ ütles Perepelitsõn.

Tänane territooriumi detailplaneering ei eelda niivõrd suurte objektide rajamist. Selleks et veepargi rajamine osutuks võimalikuks, tuleb muuta detailplaneeringut, ühendades mitu väiksema pinnaga krunti. Lisaks rikuks suur arhitektuuriprojekt piirkonna ajaloolist ilmet. Seetõttu hakkavad veepuhkuse keskuse erinevad osad tõenäoliselt asuma omavahel ühendatud väiksemates ehitistes.

„Meie arhitektide hinnangul võib kasutada neid krunte veekeskuse ehitamiseks, mis on märgitud piirkonna arendamise üldplaanil kui D1, D2 ja G. Aga minu isikliku arvamuse kohaselt sobib selleks paremini G, sest sealt avaneb suurepärane merevaade,“ ütles Ford Control’i juhatuse esimees Dmitri Perepelitsõn.

Veepargi avamine Kopli liinide piirkonnas võimaldab anda sellele rajoonile täiendava sotsiaalse tähenduse ning teeb mugavamaks ja atraktiivsemaks elamise selles pealinna perspektiivses rajoonis. Veepark muutub ka magnetiks turistidele, kes praegu kasutavad sarnaste keskuste teenuseid näiteks Helsingis või Jurmalas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

*

+ 77 = 84

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

25.05.2022 Pärimine – mida peab teadma pärimismenetlusest