Haabersti viadukt sai konkursi „Aasta betoonehitis 2018“ eriauhinna

www.tallinn.ee“Aasta betoonehitis 2018“ konkursil pälvis Eesti Ehitusinseneride Liidu eriauhinna Haabersti ristmiku rajatiste projekteerija – Järelpinge Inseneribüroo OÜ: Aivar-Oskar Saar, Sven Naadel, Martin Meisalu, Priit Pärn.

Võistluse „Aasta betoonehitis 2018“ žürii esimees Aadu Kana on öelnud, et Haaberstisse ehitatud viadukt on Eesti kõige pikema sildeavaga karpristlõikega viadukt, millel on lisaks veel erinevad kalded ja raadius.

„Täiendavalt muudab rajatise eriliseks see, et viadukt, mis algab kaheharulisena, viadukti keskel harud liituvad ning rajatis lõpeb üheharulisena,“ selgitas Tallinna Kommunaalameti juhataja asetäitja Reio Vesiallik. „Märkimisväärne on ka ehitamise kiirus – vaiatööde algusest kuni põhikonstruktsioonide betoonitööde lõpuni kulus üksnes seitse kuud.“

Ehituse tellija on Tallinna Kommunaalamet. Peatöövõtja – Nordecon AS;  betoonitööde teostajad – Rakennus Grupp OÜ ja Raunopol AS;  järelpinge tööde teostaja – Järelpinge Inseneribüroo OÜ betoonitarnija – HC Betoon AS; raketise tarnijad – Peri AS ja Ramirent Baltic AS.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 1 = 1

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.12.2021 Kuidas korteriühistus võlglastega hakkama saada?