Häädemeeste politsei ja pääste ühishoone sai nurgakivi

Riigi KinnisvaraPärnumaal Häädemeestel asetati täna pidulikult nurgakivi enam kui miljon eurot maksma minevale politsei ja pääste ühishoonele, mis valmib tuleval kevadel.

Aiandi 4 asuvale kinnistule tuleb kahekorruseline hoone, kus hakkavad asuma Politsei- ja Piirivalveameti ning Päästeameti tööruumid ja garaažid ning arestikamber. Ühishoone suuruseks on kavandatud pisut üle tuhande ruutmeetri ning sinna on planeeritud 11 töökohta 23 inimesele.

„Politsei- ja päästeteenistuse asumine ühise katuse all tekitab suuremat sünergiat erinevate operatiivteenistuste vahel, nii on omavaheline töö koordineerimine tõhusam. Seda on tõestanud juba toimivad ühishooned Tapal, Iisakus, Rakveres, Jõhvis, Kuressaares ja Narvas,“ ütles siseminister Hanno Pevkur. „Ühishoonete rajamine on ka heaks eelduseks ühele hädaabinumbrile 112 üleminekuks tuleva aasta alguses,“ lisas Pevkur.

Hoone esimesel korrusel hakkavad asuma politsei ja pääste tööruumid, arestikamber ning garaaž. Teisele korrusele tulevad pääste olmeruumid ja tehniline ruum. Aiaga piiratud alale rajatakse parkla koos elektriautode laadimispunktidega.

„Uue hoonega saavad päästjad endale oluliselt paremad kaasaegsed olme- ja tööruumid, mis loovad tingimused nii paremaks ennetustööks kui ka kiiremaks reageerimiseks päästesündmusele,” ütles Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu.

Siseministeeriumi haldusalasse kuuluva ühishoone rajab Riigi Kinnisvara AS tellimusel YIT Ehitus AS, hoone projekteeris Innopolis Insenerid OÜ.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC