Jõhvis avas uksed politsei ja pääste ühishoone

Uues majas töötavad koos Politsei- ja Piirivalveameti Ida prefektuur, Päästeameti Ida Päästekeskus, Häirekeskuse Ida keskus ja Kaitsepolitseiameti Ida osakond.

„Uue ühishoone avamisega muutub Ida-Viru elaniku jaoks riigiga suhtlemine mugavaks, kuna üsna mitu asja saab ühes majas korraga aetud. Muu hulgas töötab Rahu 38 uutes ruumides ka kodakondsus- ja migratsioonibüroo, seega saab selle maja külaline vajadusel ka oma dokumendid senisest hõlpsamini vahetatud,“ ütles siseminister Ken-Marti Vaher.

Jõhvi hoones asub ka Häirekeskuse ning Politsei- ja Piirivalveameti juhtimiskeskuse esimene ühine töösaal, kus menetletakse 112 ja 110 hädaabikutseid.

Ida prefekti Aldis Aluse hinnangul on uue maja töötingimused seal töötavate inimeste väärilised. „Igaüks, kes Jõhvis mööda Rahu tänavat sõidab, võiks enne uue ühishoone juurde jõudmist heita pilgu samal tänaval asuvale endisele prefektuuri hoonele ja endale ette kujutada, millistes tingimustes politseinikud varasemalt meie rahulikuma une nimel pidid töötama,“ sõnas Alus.

Uue maja projekteerimisel võeti arvesse kõiki politsei- ja päästetöö eripärasid ning püüti luua võimalikult head töötingimused ilma liigsete kompromissideta. „Vana maja renoveerides tuleb ikka üht-teist ümber kohandada, mis võib lõppkokkuvõttes kujuneda kulukaks ja ebamugavaks. Uue majaga seda muret pole, kõik on tehtud selles töötajate vajadusi arvestades,“ sõnas Riigi AS-i juhatuse esimees Jaak Saarniit.

Et hoone naabriks on Kaitseliidu Alutaguse malev, on riigi turvalisust tagavatel ametkondadel väga head eeldused tihedaks koostööks ning vajadusel üksteise abistamiseks.

Esimese hoone, kus politseinikud ja päästjad töötasid ühise katuse all, avas Siseministeerium 2003. aastal Tapal, seejärel 2008 Iisakus ja kolmas 2010. aasta detsembris Rakveres. Jõhvis valminud regionaalne keskus on oma 8429 ruutmeetri suletud netopinnaga seni aga suurim.

Ühishoone arhitekt on Ott Ojamaa ning projekteerija AS Amhold. Valmis ehitasid Elinord Ehitus OÜ ja Ehituse AS. Hoone ehitusmaksumuseks kujunes ligi 6,3 miljonit eurot.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC