Riigi Kinnisvara: Vastseliina päästekomando uus maja on esimene tüüpprojekti alusel ehitatud komandohoone

Riigi Kinnisvara / RKASVastseliina päästekomando on Eestis eriline mitmel põhjusel. Esiteks on päästekomando Eesti esimene kaasaegne päästeteenistuse tüüphoone, mis on eeskujuks teistele tulevastele päästekomandodele. Ning teiseks, enne hoone Päästeametile üleandmist, viisime läbi süsteemide komplekskatsetuse võimalike tõrgete kõrvaldamiseks, et hoone oleks valmis päästjate teenimiseks esimesest päevast peale.

„Tüüphoone tähendab parimat kasutusfunktsioonile vastavat lahendust, mille arhitektuur on kaasaegne, kõrgetasemeline ning arvestab ümbritsevat keskkonda. Kõige olulisem on, et heas koostöös valminud Vastseliina päästekomando sai väärilise töökeskkonna, et keskenduda kogukonna turvalisuse tagamisele,“ ütles RKAS-i arendusdirektor Timo Aarmaa.

Hoone garaaži mahuvad kaasaegsed päästeautod ja varsti lisandub muule tehnikale paat, tänu millele kasvab komando veepääste võimekus. „Viimase aastaga on mitu komandot saanud kaasaegsed, mugavad ja head töötingimused ning päästetehnika on uuenenud rohkem kui kunagi varem,” märkis avamisel siseminister Andres Anvelt. “See kõik on hädavajalik, aga kõige olulisem on inimene. Peame meie päästjaid hoidma ja neile väärilist palka maksma, mis on minu kui siseministri jaoks prioriteet,” lisas Anvelt.

Riigi Kinnisvara koostöö Siseministeeriumi ja Päästeametiga jätkub, alustame Pärnu politsei- ja päästeameti ühishoone ja Kihnu päästehoone ehitusega. Projekteerijad tegelevad täna Sillamäe politsei- ja päästeameti ühishoonega. Valmis on saanud projektid Tallinna Lilleküla ja Nõmme päästedepoode uuendamiseks.

Vastseliina päästekomando asub Pritsumaja kinnistul Vastseliinas, mida iseloomustavad märksõnad funktsionaalsus, vastupidavus, kauakestvus ja energiasäästlikkus. Tegemist on 758 ruutmeetri suuruse suletud netopinnaga hoonega, mis arvestab tänapäevaseid vajadusi päästetööde teostamiseks ning vastab II grupi päästekomandode toimimiseks esitatavatele nõuetele. Vastseliina päästekomando on Eesti esimene kaasaegne päästeteenistuse tüüphoone, mille eeskujul plaanitakse tulevikus rajada teisi päästekomando hooneid üle Eesti. Komandohoone ideelahenduse „TUUR“ autoriks on arhitektuuribüroo Kavakava OÜ (autorid: Siiri Vallner ja Indrek Peil) ning ehitaja Semuehitus AS. Ehitustööde maksumus on 1 135 581 eurot pluss käibemaks.

180409 RKAS Vastseliina komandohoone avamine

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

07.02.2023 Planeerimisseaduse ja ehitusseadustiku muudatused ning rakenduspraktika