KV.EE: Mikrokorter on kinnisvaraturu uus ja kuum trend

Kinnisvaraportaal KV.EEKinnisvaraäri uus kuum trend on mikrokorter. Mikrokorter on alla 20 ruutmeetri suurune väikekorter, mis on valdavalt suunatud hinnatundlikule üürnikule. Mikrokortereid on nii endistes ühiselamutes, kui neid tuuakse turule uutes arendusprojektides. See loob üürnikele laiema valikuvõimaluse ja parema kvaliteedi odavamate üürikorterite segmendis ning uued võimalused väikeinvestoritele, kommenteeris portaali KV.EE juhataja Tarvo Teslon.

Portaali KV.EE müügipakkumistes on Tallinna mikrokortereid ligikaudu 150, mis kõikidest korterite müügipakkumistest moodustab vaid tagasihoidliku osa. Mikrokorterite üüripakkumisi on aga 135, mis on Tallinna korterite üüripakkumiste koguarvust 1050 märgatav 13%.

„Mikrokorterite pakkumine on ajas jõuliselt kasvanud. See on paljugi tingitud asjaolust, et Eesti inimesed on kinnisvarausku ja üürikorter tundub paljudele sobiv võimalus kinnisvarasse investeerida. Kes näeb selles rahapaigutuses teed rikkusele, kes riigi pakutavas kaheldes soovib luua pensionile täiendava tugeva samba,“ kommenteeris Tarvo Teslon.

Vanemate mikrokorterite hinnad valdavalt endistes ühiselamutes algavad paarikümnest tuhandest eurost. Uusarendustes valmiva korteris saab kätte juba 50 000 euroga.

„Mikrokorter on nii oma ostuhinna kui opereerimise keerukuse poolest paras tükk algajale üüriinvestorile esimeste sammude tegemiseks ja kogemuse omandamiseks suurinvestoriks saamise konarlikul teel. Väike elamispind heas asukohas võimaldab investoril mõelda nii pikaajalise üürimise kui lühiajalise majutuse teenuse pakkumise peale,“ tõi välja Tarvo Teslon.

Üürihinnad vanemates ja mitte nii hea kvaliteediga mikrokorterites algavad 150 eurost. Hinna ülemine ots küündib portaalis KV.EE 400 euroni ja vahel isegi üle.

„Mikrokorteri üürniku jaoks ei ole ainuüksi üürihind kõige tähtsam. Hinnatundlik mikrokorteri üürnik teeb otsuse lähtuvalt kogukulust ehk üürihinna ja kommunaalkulude summast,“ selgitas Tarvo Teslon.

Pakkumisse on lisandunud ja jätkuvalt lisandumas uusi mikrokortereid arendusprojektides. Pakkumise kasv suurendab konkurentsi ja toob turul kaasa muutusi.

„Nagu teisteski kinnisvaraturu sektorites on ka mikrokorterite nišis konkurents kasvamas. Kui valikuvõimalus on lai, eelistab mikrokorteri üürnik asukohta, kus on lähedal teenuste pakkujad, näiteks kaubanduskeskused. Samuti on oluline ühistranspordi sõlmede olemasolu. Lisaks pöörab üürnik laia valiku puhul tähelepanu pakutava korteri kvaliteedile. See sunnib kehvema kvaliteediga mikrokorterite omanike pakutava taset tõstma,“ võttis Tarvo Teslon teema kokku.

180409 Mikrokorter on kinnisvaraturu uus ja kuum trend

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

54 − 52 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!