Lilleküla päästehoone sai pidulikult nurgakivi

TallinnTäna, 14. jaanuaril asetasid Lilleküla päästehoonele nurgakivi siseminister Mart Helme, Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin, Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu, Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe ning Ehitus5eco juhatuse liige Andres Neemre. 1540 ruutmeetrine päästehoone valmib selle aasta sügiseks.

Planeeritud päästekomando uus ruumide funktsionaalne lahendus tagab hästi funktsioneeriva päästehoone ning  ületab 2 korda senise hoone mahtu. Lisaks otsese päästetegevusega seotud ruumidele on päästekomando funktsiooniks ka ennetustöö ja sellega seotud avalik kasutus õppeklassidena. Põhikorrusele on planeeritud enamus otsese päästetegevusega seotud ruume (garaažid, laod, pesu- ja hoolderuumid), lisaks fuajee-ooteruum õppeklassi kasutajaile. Päästetegevusega seotud laod ja tehnoruumid on hoone keldrikorrusel. Lilleküla päästehoone rekonstrueerimise projekteeris ConArte OÜ, projekteerimise aluseks oli PAIK Arhitektid OÜ poolt 2015. aastal koostatud hoone mahuline eskiis.

Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe ütles pidulikul nurgakivi asetamise tseremoonial, et uue komandohoone valmimine on kogukonnale suur asi ja aitab päästa elusid. “Kristiine linnaosa ja elanike jaoks on tähtis päästekomando, kes on kogukonnale lähedal ja jõuab kiiresti reageerida. Komando on pikaajalise tegevuse jooksul muutunud meie Lilleküla asumis lahutamatuks osaks, sellega kokku kasvanud, alustades tegevust siin juba aastal 1932. Tänan kõiki komando päästjaid töö eest, sest piirkond on tegelikult suur väljakutse ja mitmekesine – siin asuvad nii paneelelamud kui ka eramud, avalikud asutused, parklad, kaubanduskeskused kui ka tööstushooned,” lisas Riibe.

Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu sõnas, et on väga oluline, et missioonitundega oma tööd tegevatel päästjatel oleks kaasaegsed ja mugavad töötingimused. „Tänane valitsus on otsustanud investeerida sel ja järgnevatel aastatel ühtekokku 17 ühis- või päästekomando hoone ehitusse või rekonstrueerimisse. See on läbi aastate üks kõige mõjusamaid kinnisvaraarendusi,“ sõnas Tammearu.

Ehitustööde ajal asub päästekomando ajutiselt aadressil Mänsaku tn 8, renoveeritud majja kolitakse tagasi selle valmimisel 2020 aasta sügisel. Päästehoonet ehitab Ehitus5ECO ning ehitusmaksumus on 2,6 miljonit eurot (ilma KM-ita). Lilleküla päästekomando rekonstrueerimine on seotud CO2-projektiga (keskvalitsuse hoonete energiatõhususe parandamise meede), mille toetussumma on ca 840 tuhata eurot.

Rekonstrueeritav Lilleküla päästehoone on ehe näide 1930ndate aastate funktsionalistlikust arhitektuurist. Hoone on oluliseks dominandiks Tallinna Kristiine linnaosa Lille miljööväärtuslikul alal. Arhitektuurilahenduse kohaselt rekonstrueeritakse ajalooline päästehoone ja rajatakse juurdeehitus vajaliku ruumimahu saavutamiseks, mis  vormikeelelt on tänapäevane ning modernistlik.

Ehitus5Eco juhatuse liige Andres Neemre sõnas, et Lilleküla päästekomando objekti näol on tegemist mahult väikese, kuid tehniliselt keeruka objektiga – ehitustegevus toimub kitsastes oludes ning ehitustööde algusfaasis oli ümber tõstetavate kommunikatsioonide maht suur. „Ehitus5ECO OÜ-l on hea meel olla Riigi Kinnisvara AS-i ja Päästeameti ehituspartneriks käesoleval objektil, Riigi Kinnisvara AS-i pikaajalise koostööpartnerina on meie jaoks oluline et objekt valmib tähtaegselt ja kvaliteetselt,“ lisas Neemre.

Riigi Kinnisvaral on koostöös Siseministeeriumi, Päästeameti ning PPA-ga töös lisaks Lilleküla päästehoonele ka Sillamäe Pääste ja Politsei ning Pärnu sisejulgeoleku ühishoone, samuti Nõmme päästehoone. Valmis oleme koostöös ehitanud päästehooned Kihnus, Lihulas ja Vastseliinas.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.12.2022 Kinnisvaraturu ülevaade 2022 IV kvartal