Hilton Tallinn Park hotelli ehituse omanikujärelevalvet teeb Vealeidja

Hilton Tallinn Park hotelli ehituse omanikujärelevalvet teeb Sweco gruppi kuuluv Vealeidja OÜ. Omanikujärelevalve hoolitseb hotelli ehitustööde projektijärgse kulgemise, ehitusnormide järgimise, ehitusdokumentide vormistamise ning tööde kvaliteedi ja ohutuse eest.

Tellija, Olympic Entertainment Groupi esindaja ja projekti direktor Margus Juksaar: “Meile pakub teenust viiemeheline järelevalvemeeskond, sõltuvalt hetkel töös olevate ehitusetappide vajadustele. Omanikujärelevalve valik tehti 2013. aasta kevadel, et saaks teda kaasata juba projekteerimise perioodil. Sellega on tagatud projekteeritavate lahenduste võimalikult varajane järelevalve hinnang. Objektil on järelevalve spetsialistidele ette nähtud ka töökohad.”

Vealeidja Oü järelevalvemeeskonna juht, ehitusinsener Tiit Purre: “Ehituse omanikujärelevalve mõistes ei ole tegu tavalise ehitusobjektiga. Oleme tegevusse kaasatud juba projekteerimise etapil. Samuti vajas järelevalvet endise hotelli kõrgema hooneosa lammutus kui ehitusprotsessi riskirohkeim töö. Aitasime valida lammutusmeeskonda ja mängisime lammutuse protsessi teostajaga eelnevalt läbi, hindasime hoone kandvaid osasid silmas pidades võimalikke ohte. Täna saame öelda, et lammutus on läinud ilma ühegi võimaliku probleemita.”

Tiit Purre sõnul vaadatakse omanikujärelevalvet sageli kui tüütut bürokraati, kuid hea tulemus saadakse tellija, peatöövõtja ja järelevalve meeskonnatööga. “Meie töös tuleb saavutada omanikupoolne usaldus konsultatsioonide ja protsessi järelevalvega. Lisaks sellele tuleb kooskõlasatada peatöövõtja poolse ehitusdokumentatsiooni täitmise vorm ja sisu nõuetele vastaval tasemel ning põhimõttega, et koostatud dokumendid oleksid ka aastate pärast piisavad teostuste kontrolliks või tutvumiseks teostatud töödega.”

“Ma ei ole nii professionaalset projektijuhtide ja projekteerijate gruppi kohanud, kui hotelli peatöövõtja Merko on moodustanud,” lisab Purre. Omanikujärelevalve töö lõpeb tema sõnul siis, kui majale on antud kasutusluba ja tööd Tellija poolt aktiga lõplikult vastu võetud.

Lammutuse järgselt käib hotelli vundamendi rajamine, maasse puuritakse ligi 300 vaia. Vundamendi vaiad aitavad maa energiat kütte- ja jahutussüsteemis ära kasutada. Hotelli valmimine on kavandatud 2015. aasta lõppu ja teda hakatakse opereerima Hilton Hotels & Resorts kaubamärgi all. Hotelli tellija on Olympic Entertainment Group ja ehituse peatöövõtja on Merko Ehitus Eesti AS. Hoone arhitektuurse projekti koostas Meelis Pressi Arhitektuuribüroo.

Hotelli ehitus jäädvustatakse raadiomaja katusele paigaldatud veebikaameraga, nii saab vajalikul hetkel heita arvutist pilgu ehitusplatsile.

Sweco on rahvusvaheline konsultatsiooniettevõtete grupp, mis tegeleb ehitusliku projekteerimise, keskkonnatehnoloogia ja arhitektuuriga. Grupp annab tööd ligi 9000 inimesele 11 riigis. Ettevõttel on käsil rohkem kui 30 tuhat eri projekti 80 maailma riigis. Sweco aktsiad on noteeritud Stockholmi börsil NASDAQ OMX. Eestis kuuluvad gruppi projekteerimisfirma Sweco Projekt AS ja Vealeidja OÜ.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

− 1 = 2

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

21.10.2021 Kinnisvara ostmine kohtutäiturilt