Ideekavandi konkurss uue kultuurikeskuse ehitamiseks Mustamäele

Tallinn Linnaosa Valitsus kuulutas täna, 18. märtsil 2016 välja ideekavandi konkursi hoonetekompleksi – linnaosa uus kultuurikeskus ja linnaosa valitsuse administratiivhoone – ehitamiseks aadressile Vilde tee 118.

Ideekonkursi žürii esimees, linnaosa vanem Helle Kalda: „Mul on väga hea meel täna teatada, et Mustamäe Linnaosa Valitsus kuulutab välja ideekonkursi uue kultuurikeskuse projekteerimiseks.

See tähendab, et just tänavu astume pika sammu edasi meie uue kultuuritempli suunas, mida on Mustamäele ammu vaja. Ideekonkursi eesmärgiks on saada parima arhitektuurilise lahendusega ning kogukonna soove ja huve parimal moel arvestav eskiisprojekt hoonetekompleksile, mille koosseisu kuulub peale kultuurikeskuse ka linnaosa valitsuse uus administratiivhoone.

Küllalt keeruline ja nuputamist vajav ülesanne arhitektidele, mis salata – aga ma olen lootusrikas. uus kultuurikeskus on talendikatele arhitektidele piisavalt põnevaks väljakutseks – ja Mustamäe on väärt, et siia kerkiks tõeliselt väärikas kultuuritempel. Ideekonkursi võitjale oleme välja pannud preemia 10 000 €, II ja III koha omanikele vastavalt 3000 ja 2000 €. Seejärel saame hakata tegelema projekteerimis- ja ehitushangetega. Meie kõige julgemate plaanide järgi võiks uue kultuuritempli alata 2017. aastal.“

Ideekonkursi eesmärgiks on saada hoonekompleksile Vilde tee 118, mille koosseisu kuulub Kultuurikeskuse Kaja uus ja Linnaosa Valitsuse administratiivhoone, projekteerimiseks parima arhitektuurse lahendusega ideekavand, mille alusel koostatakse hoonekompleksi eelprojekt koos geodeetilise alusplaaniga.

Konkursile esitatava kavandi alusel projekteeritava planeeritav ehituse üldmaksumus ei tohi ületada 1500 eurot/m² suletud netopinna kohta ilma käibemaksuta. Konkursi võitjaga sõlmitakse tema pakutud kavandi ja RHS § 28 lg 6 kohaselt hankeleping, millega tellitakse hoonekompleksi eelprojekt koos tehnovõrkudega maa-ala plaaniga (geodeetiline alusplaan). Konkursi lõpptähtaeg on 23. mai.

Kas soovid värsket kinnisvarainfot meilile?

Sisesta e-posti aadress ja ole kursis kinnisvaraturu liikumistega!

Kinnisvarakoolis järgmisena:

06.-08.09.2022 Kinnisvara ABC